سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

احترام به طبیعت - نمایش محتوای صدا

 

 

احترام به طبیعت

احترام به طبیعت


احترام به طبیعت عنوان برنامه ایست که از صدای برونمرزی مرکز گلستان پخش میشود.هدف از این برنامه ترویج فرهنگ طبیعت دوستی ،حفظ و نگهداری فضای سبز می باشد.پرورش گل و گیاه و آموزش کاشت انواع درخت از آیتم های ویژه این برنامه می باشد.عوامل این برنامه تهیه کننده : لطیفه دوجی ، نویسنده :سلیمه مهرورز،صدابردار: عاصمه میرسیدی،گوینده :زلیخا کر هستند.

آدرس کوتاه :


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
باسلام و خسته نباشید. کاش قبل از اینکه به طبیعت... مهمان گذری ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۰۸:۴۸

مهمان گذری
باسلام و خسته نباشید.
کاش قبل از اینکه به طبیعت پیرامونمون دلسوزی کنیم ، و باکسانی که طبیعت اطرافمونو آلوده میکنن برخورد کنیم، طبیعت خودمونو درست کنیم.و باعث رنجش و ایجاد آلودگی در زندگی دیگران نباشیم.همسروفرزند داشته باشیم و همه جا از خوشی و خوشبختی حرف بزنیم و بعد... اون زیر زیرا ، قایمکی ، جاییکه هیچکس صدامونونمیشنوه.رفتارمونونمیبینه،باهمسردیگران شادی نکنیم.بله.کسی که نگران طبیعت پیرامون خودش هست و طبیعت زندگی دیگران رو به لجن میکشه ، هرگز حامی خوبی برای طبیعت نیست.چه بساکه مطمئنن اون زیرا... قایمکی... یواشکی.... همین طبیعت زیبای پیرامون خودشو هم خودش خراب میکنه.تویی که اون زیرا ... قایمکی ... این کارارو میکنی به فرض اینکه هیچکس نمیبینه ، یادت رفته چشم بینایی هست که همه چیزومیبینه.مکان،مکان اونه.زمان،زمانه اونه.هیچ جایی نیست که از دیدش خارج باشه.هیچ حرکتی نیست که از قلم بندازه.اگه واقعا زرنگی ، پس یه کاری کن اون نبینه.نشنوه.نباشه.بعد بشین طبیعت زیبای دیگران رو به لجن بکش...از شمابزرگواران خواهش میکنم قبل از اینکه طبیعت بیرونی رو به بحث و گفتگوبپردازیم ، بشینیم طبیعت درونی انسانهای مریض رو موشکافی کنیم که ریشه ی این آلودگیها از کجا نشات میگیره؟مسلما جامعه نیست.چون تواین جامعه انسانهای پاک هم زندگی میکنن.این رفتارها بیشتر از افرادی فوران میشه که تحصیلات عالیه دارن.در گفتار،ازاونهاشادتروخوشبخت تر نیست تودنیا.شاید خوشبختی بعضی ها ، در ایجادآلودگی کردد در زندگی دیگران باشه.مثل سوسکها... مثل موشها.
از صراحت بیانم عذرخواهی میکنم.و از شمابزرگواران کمال تشکر رادارم.موفق و پیروز باشید.درکنار خانواده ای که متعلق به خودتان است.امیدوارم هیچ کس طبیعت واقعی که خانواده ی یک انسان است را آلوده نکند....
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۰۸:۴۸