سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

احلی من العسل - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

احلی من العسل

احلی من العسل


ویژه برنامه «احلی من العسل» در واحد سیمای مرکز گلستان و در محل امام زاده عبدالله گرگان، در شبستان حضرت رسول اکرم (ص) تهیه و تولید شده است که امروز 16 شهریور 98 از تلویزیون ساعت 11:35 به مدت 30 دقیقه پخش گردید.

حضرت قاسم بن الحسن (علیه السلام) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) که پرسیدند مرگ در نزد تو چگونه است گفت: مرگ در نزد من، شیرین‌تر از عسل (احلی من العسل) است.
قرائت زیارت عاشورا، روضه‌خوانی و سینه‌زنی از دیگر برنامه‌های همایش احلی من العسل بود.

امروز (شنبه) جهت بزرگداشت حضرت قاسم ابن الحسن (ع) ۷۰۰ دانش آموز عاشورایی مدارس شهرستان گرگان در شبستان حضرت رسول (ص)  امامزاده عبدالله گرگان (ع) گرد هم آمدند و همایش «احلی من العسل» صبح شنبه (هفتم ماه محرم) همزمان با سراسر کشور در بقاع و اماکن مذهبی شاخص استان گلستان برگزار شد.

این آیین به صورت متمرکز در آستان امامزاده عبدالله (ع) گرگان در ساعت ۱۰ برگزار شد.

همچنین این سوگواره در انبارالوم آق قلا: زیارتگاه ذکریا نبی (ع) ساعت ۱۰ صبح، در کردکوی: مصلی ساعت ۹ صبح، در بندرگز: مسجد جامع ساعت ۹ صبح، در علی آبادکتول: معصوم زاده جهان بینی ساعت ۱۰ صبح، در آزادشهر: امامزاده قاسم (ع) لاله باغ ساعت ۱۰ و نیم صبح، در گنبدکاووس: امامزاده یحیی بن زید (ع) ساعت ۹ نیم، در مینودشت: امامزاده جعفر (ع) مینودشت ساعت ۱۰ و نیم اجرا شد.

هدف از اجرای ویژه برنامه  «احلی من العسل»  این است که معلوم گردد که امروز هم نوجوانان ما مانند قاسم بن الحسن (ع) به ندای مولا و امام خودشان لبیک می گویند و شجاعانه در برابر ظلم و ستم می ایستند.

در این مراسم معنوی که برای هفتمین سال پیاپی و با هدف بزرگداشت قیام اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش در حادثه عظیم کربلا و با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره حضرت قاسم ابن الحسن در سراسر کشور برگزار شد، با وجود تعطیلی مدارس در سوگواره گرگان بیش از ۷۰۰ دانش آموز شرکت کردند.

مراسم سوگواری «احلی من العسل» به منظور تجلیل از شهدای نوجوان کربلا به ویژه حضرت قاسم ابن حسن (ع) به عنوان یکی از یاران نوجوان سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) در روز عاشورا، گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و تدبر و انس بیشتر با مفاهیم قرآن کریم است.

Loading the player...
سال تولید: شهریور 98
عوامل تولید:

تهیه کننده: ابراهیم امیرخانی

کارگردان تلویزیونی: مهدی شمقدری

تصویر: جلیل خمبری، حمید اسماعیل پور، رضا صمد لویی

صدا: ولی اسماعیل زاده

دستیاران: محمد پاسندی، اسماعیل امیرخانی، محسن مشهدی رضا

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.