جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

از خانه خارج نشوید - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محتوای تولیدات ویژه

از خانه خارج نشوید

از خانه خارج نشوید


استاندار

از خانه خارج نشوید

استاندارگلستان :بیمارستان های استان ظرفیت ندارند و اگر برخی مردم رعایت نکنند، تعداد مبتلایان افزایش و شیوع بیماری با شدت بیشتری حتی تا خرداد ادامه می یابد.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز گلستان ؛استاندار گلستان در برنامه گفتگوی خبری ساعت ۲۰ سیمای گلستان گفت: از تمام مردم استان می‌خواهم به ویژه در روز جمعه از خانه‌های خارج نشوند تا شاهد افزایش مراجعات در روز شنبه به بیمارستان‌ها نباشیم و پرستاران، پزشکان و کادر درمانی با زحمات مضاعفی روبرو نشوند.
هادی حق شناس ضمن قدر دانی  از ۱۴ هزار نفر جامعه پزشکی، پرستاری و کادر درمانی استان که خالصانه در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا خدمت می‌کنند افزود: امروز اگر تنها یک درصد از جمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری استان رعایت نکنند زحمات ۹۹ درصد مردم استان در مقابله با کرونا را بی اثر می‌کنند، لذا لازم است همه با رعایت بهداشت و در خانه ماندن به قطع زنجیره این بیماری کمک کنند.
وی افزود: در حال حاضر بیش از هزار نفر در بیمارستان‌های استان به دلیل ویروس کرونا بستری هستند و در واقع بیمارستان‌های شهید صیاد شیرازی و ۵ آذر گرگان جایی برای پذیرش ندارند و عدم رعایت مردم مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد.
استاندار گلستان گفت : با تعطیلی دانشگاه ها، مدارس، اعطای مرخصی به بانوان شاغل در ادارات، لغو رزرو هتل‌ها در ایام نوروز، محدودیت فعالیت صنوف، عدم پذیرش مسافر در مهمانسرای ادرات و مدارس در ایام نوروز تلاش کردیم زمینه پیشگیری را فراهم آوریم، اما واقعیت آن است که مهمترین عامل انقطاع در خانه ماندن مردم حداقل به مدت ۳ تا ۴ روز است که اگر چنین اتفاقی بیفتد با رعایت مسایل بهداشتی حتما از پیک اصلی بیماری کرونا عبور می‌کنیم.
دکتر حق شناس گفت: میزان شیوع در گلستان در مقایسه با دو استان همجوار مازندران و سمنان کمتر بوده، اما باز هم نیاز است مردم با رعایت مسایل بهداشتی و ممانعت از تردد‌های غیر ضرور به کنترل این بیماری کمک کنند.
وی افزود: در برخی شهر‌ها و بخش‌های استان حتی یک مورد از ابتلا به بیماری کرونا مشاهده نشده و این نشان می‌دهد هر اندازه مردم به مرکز استان و شهر‌های شلوغ تردد کمتری داشته باشند در کنترل این بیماری موثر است.
استاندار گلستان  با اشاره به ایجاد محدودیت یک هفته‌ای برای اصناف که در کنترل کرونا نیز بسیار موثر بود، گفت : هفته آینده و ادامه این محدودیت کاری را بر عهده خود اصناف قرار داده ایم و امیدواریم آن‌ها نیز رعایت کنند.
استاندار گلستان با اشاره به ایام نوروز گفت: در ایام نوروز اگر واقعا به یکدیگر علاقه داریم باید از دید و بازدید مرسوم پرهیز کنیم و البته در ورودی و خروجی استان بطور تصادفی افراد چک خواهند شد و اگر کسی علایم ابتلا داشته باشد قطعا ۱۴ روز قرنطینه خواهد شد.
حق افزود : خواسته ما از تمام مردم، سفر نرفتن است و در این راستا هر گونه شرایط مهمانپذیری را لغو کرده ایم و امیدواریم همه رعایت کنند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص تعطیلی ادرات و بانک‌ها گفت: برای برخی فعالیت‌های حداقلی نیاز است ادارات و بانک‌ها باز باشند، اما از تمام ادارات و بانک‌ها خواسته شده در راستای اعطای مرخصی به بانوان و حضور حداقلی نیرو‌ها همکاری لازم را داشته باشند.
حق شناس با اشاره به همکاری خیرین در زمینه مقابله با کرونا افزود: با همکاری خیرین ۳۰ تخت ICU در بیمارستان گنبد کاووس تهیه شد و همچنین ۵۵ دستگاه ونتیلاتور برای کل بیمارستان‌های استان خریداری و نصب شد و همچنین با همکاری خیرین استان بسیاری از لوازم و تجهیزات پزشکی تهیه شده و خواهد شد.
استاندار گلستان گفت : در ایام نوروز علاوه بر داروخانه‌های شبانه روزی ۵۰ درصد داروخانه‌های استان فعال خواهند بود و مرخصی کارمندانی که حضور آن‌ها ضروری بود لغو گردیده است و مردم توجه داشته باشند که در صورت رعایت تا پایان تعطیلات و در صورت رعایت نکردن شاید در ماه‌های اردیبهشت و خرداد هم شاهد ادامه روند این بیماری باشیم.
دکتر حق شناس در خصوص فوتی‌های استان گفت: بطور میانگین در ۱۱ ماه نخست امسال روزانه ۲۶ نفر در استان به دلایل مختلف فوت شده اند و این رقم در اسفند ماه به ۳۳ نفر رسیده پس نشان می‌دهد که آمار و ارقامی که از فوتی‌های بیماری کرونا منتشر می‌شود به هیچ عنوان صحت ندارد.
استاندار گلستان گفت : روند اطلاع رسانی در خصوص بیماری کرونا از طریق صدا و سیما، رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی استان شایسته تقدیر است و انتقال واقعیات از طریق این رسانه‌ها به مردم در کنترل میزان شیوع این بیماری کاملا موثر بوده است.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پربازدیدترین های اخیر

رهبر ما
فضای مجازی گلستان

آثار گرافیکی و تولیدات ویژه

خونه می مونم کتاب می خونم
کمپین
خونه می مونم کتاب می خونم
پوستر و متن
حلول ماه شعبان و اعیاد شعبانیه مبارکباد
از هفتم فروردین
حلول ماه شعبان و اعیاد شعبانیه مبارکباد
پوستر
پویش خانواده سالم
پویش خانواده سالم
بازیهای خانوادگی، لحظات شاد، خلاقیت های هنری و آموزشی
سین هشتم شهید سلیمانی
تولیدات فضای مجازی
سین هشتم شهید سلیمانی
پوستر
جهش تولید
جهش تولید
مجموعه پوستر
ماجراهای آقای فُلان ای بابا
ماجراهای آقای فُلان ای بابا
انیمیشن
یا باب الحوائج
تسلیت
یا باب الحوائج
پوستر
پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹
سال جهش تولید
پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹، سال جدید را سال «جهش تولید» نام‌گذاری کردند.
بازجویی از آقای فلان
بازجویی از آقای فلان
انیمیشن طنز
شعر و برف
شعر و برف
ویدئو
چرا باید در خانه بمانیم
کرونا
چرا باید در خانه بمانیم
متن
نقاشی روی شن
نقاشی روی شن
ویدئو
در خانه بمانیم
کمپین
در خانه بمانیم
پوستر
درخت به ما زندگی می دهد
روز درختکاری
درخت به ما زندگی می دهد
کارتون
سوالات رایج در مورد کرونا
سوالات رایج در مورد کرونا
پوستر