جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

از یاس کبود تا نام تو عشق در صدا و سیمای گلستان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محتوای تولیدات ویژه

از یاس کبود تا نام تو عشق در صدا و سیمای گلستان

از یاس کبود تا نام تو عشق در صدا و سیمای گلستان


ایام فاطمیه

از یاس کبود تا نام تو عشق در صدا و سیمای گلستان

از یاس کبود تا  نام تو عشق در صدا و سیمای گلستان

مدیر کل صدا و سیما از تدارک ویژه برنامه های این مرکز به مناسبت ایام فاطمیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، دکتر منتظر حجت در جلسه شورای معاونین ضمن تسلیت ایام سوگواری دهه فاطمیه افزود: شبکه استانی صدا و سیمای گلستان با توجه به ایام فاطمیه تغییراتی متناسب با این ایام داشته و معاونت های سیما، صدا، خبر و فضای مجازی با ساختارهای مختلف مانند نمایش، قصه‌های تاریخی، ترکیبی نمایشی، مستند، سخنرانی، شعر، میزگرد و پرسش و پاسخ برنامه‌های ویژهای را برای این مناسبت در نظر گرفتهاند.

وی بیان داشت: این برنامه‌ها با هدف گسترش شناخت و تعمیق معرفت نسبت به ابعاد شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س)، تبیین سبک زندگی اسلامی- ایرانی با الگوگیری از شخصیت ایشان، تبیین و ترویج فرهنگ فاطمی، تشریح شیوه تربیت فرزند در سیره فاطمی، تبیین شخصیت حضرت زهرا علیها السلام به عنوان الگوی حجاب و عفاف، تبیین شخصیت سیاسی و اجتماعی ایشان، تشریح  نظام خانواده از نگاه حضرت، عوامل تحکیم خانواده از دیدگاه بانوی و ...ساخته و تولید شده است.

مدیر کل صدا و سیما در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه شبکه‌ استانی سیمای گلستان با ویژه برنامه‌های  مختلفی به بررسی ابعاد مختلف شخصیت و زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)، می‌پردازد و از جمله برنامه های این شبکه  "یاس کبود" که با بخش های مختلفی از جمله پخش مرثیه خوانی، سخنرانی، گزارش مردمی و  ویژه برنامه سالگرد آیت ا... میبدی و سخنرانی حجت الاسلام فرح زاد به تهیه کنندگی و کارگردانی یزدان خاندوزی تقدیم بینندگان همیشه همراه گلستانی در این ایام می شود.

همچنین درشب شهادت این بانوی بزرگوار و با ویژه برنامه "چراغ هدایت" به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد مهدی ناصری به مدت دو شب به بررسی جایگاه حضرت زهرا (س) از دیدگاه اهل سنت و بیان فضایل حضرت در منابع مذاهب چهارگانه، معرفی جایگاه و شخصیت حضرت زهرا در آینه رهنمودهای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، تشریح شأن و جایگاه مادر از منظر قرآن و احادیث معصومین(ع)، معرفی و بیان شأن نزول سوره ها و آیات قرآنی مرتبط با حضرت زهرا (س) و داستان‌هایی از توسل به حضرت زهرا(س)، از دیگر محورهای برنامه‌های زنده و تولیدی سیمای گلستان است که روی آنتن می رود.

دکتر منتظر حجت از برنامه های معاونت صدای فارسی و ترکمنی در این ایام گفت:  رادیو گلستان با ویژه برنامه "آب و آینه " که در این برنامه به نقش حضرت فاطمه زهرا (س) در ارتباط با مسائل خانوادگی و موضوعات اجتماعی و سیاسی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد، برنامه "یاس کبود" به شرح فرازهایی از خطبه فدکیه و زنان مبارز که در جریان انقلاب اسلامی با تاسی به سیره فاطمی وارد میدان شدند و به شهادت رسیدند، اشاره دارد و "بانوی نور" به همسرداری، نقش حضرت زهرا(س) در خانواده، القاب حضرت فاطمه(س) و خصوصیات شخصیتی ایشان، نقش ایشان در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی با رویکرد مقاومت و ولایتمداری حضرت زهرا(س) از جمله مباحثی است که در این ایام از رادیو گلستان تقدیم شنوندگان همیشه همراه می شود.

وی در ادامه افزود: رادیو گلستان روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با ویژه برنامه "نام تو عشق" از 9:00 صبح به مدت 2 ساعت بصورت زنده به تهیه کنندگی مجتبی طالبی به بررسی ابعاد مختلف زندگی سرور بانوان دو عالم خانم فاطمه زهرا(س) خواهد پرداخت را برای شنوندگان پخش می کند.

مدیر کل صدا و سیما نیز از ویژه برنامه های رادیو ترکمنی و برونمرزی با ویژه برنامه "سایرایاراولکام"  با 4 برنامه 30 دقیقه ای، " چشمه ایمان"، "در محضر آفتاب"، " خانه و خانواده"، " در آینه شعر" و " نغمه ها" در این ایام نام برد.  

دکترمنتظرحجت همچنین به ویژه برنامه های "معاونت خبر" اشاره کرد و اذعان داشت : معاونت خبر مرکز گلستان نیز با 4 گزارش خبری و 2 گزارش تولیدی رادیویی و تلویزیونی و بارگزاری در صفحه خبرگزاری استانی و پوشش برنامه های این ایام از عملکرد این معاونت می باشد.

وی همچنین در پایان تصریح کرد: معاونت فضای مجازی مرکز نیز هم گام با دیگر معاونت ها با فراخوان عکس و فیلم، بازنشر موشن گرافیک های مرتبط، تولید و بازنشر اینفوگرافی های ایام فاطمیه، ارسال بسته های ویژه فضای مجازی از حوزه های برنامه ساز، پوشش خبری مراسم و نشر سخنان مسئولین و ... از جمله وظایفی است که در دستور کار فضای مجازی قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


عضو انجمن زنان و مامایی ایران با تأکید...
ویدئو
غذای کودک باید سر ساعت معین و در محیط...
ماد ران امروزی دغدغه‌های زیاد‌ی دارند که...
روز مادر مبارکباد
اینفوگرافی
در شب میلاد حضرت فاطمه(س) ،عروس و داماد...
مادران شهدا شاهدانی بی ادعا هستند که با...
برنده لوح تقدیر بهترین پویانمایی از...
زوج گلستانی با جمع آوری بیش از ۲هزار و...
اینفوگرافی
این هنریکی از زیرشاخه‌های صنایع چوب نیز...
برخی افراد بر اثر خوردن ماهی همراه با...
عروسک دست‌ساز زنان روستای قلعه قافه از...
اینفوگرافی
با توجه به شیوع کرونا گلستانی ها امسال...
بهترین راه لاغری بدون بازگشت و سریع در...
اینفوگرافی
نقاشی
فیلم و شعرخوانی
عکس تبریک یلدا

پربازدیدترین های ماه اخیر

نظرسنجی مخاطبین

مخاطب گرامی نظر شما در مورد برنامه های صدای مرکز چیست؟

آثار گرافیکی و تولیدات ویژه

«آی جان عبادی» بانوی کارآفرین گلستانی
«آی جان عبادی» بانوی کارآفرین گلستانی
«آی جان عبادی» بانوی کارآفرین گلستانی با تکیه بر هنر و استعداد خود و بر اساس تجربه‌ای ۲۰ ساله در عرصه هنرهای دستی ترکمن و ساخت فرش‌های چرم به موفقیت رسیده است.
کدام زنان در معرض خطر سرطان سینه هستند؟
کدام زنان در معرض خطر سرطان سینه هستند؟
عضو انجمن زنان و مامایی ایران با تأکید بر اینکه سرطان سینه پس از سرطان پوست دومین بیماری شایع در میان زنان است، گفت: از فاکتور‌های اصلی ابتلا به این سرطان، جنسیت و سن افراد است که به طور معمول در سن یائسگی و پس از آن نمود می‌یابد که متاسفأنه در...
شکوفه‌های زودرس بهاری گلستان
شکوفه‌های زودرس بهاری گلستان
گرمای هوا در فصل زمستان موجب گل دادن درختان شده است، درختانی که در بهار شکوفه می‌دهند و این شکوفه‌ها تبدیل به میوه می‌شود، اما این روزها در گوشه و کنار شهر پر شده از درختانی که سرشار از شکوفه هستند.
با ایران حرف بزن
با ایران حرف بزن
ویدئوی مردمی
شب آرزوها؛ شبی که خدا بی حساب می‌بخشد
شب آرزوها؛ شبی که خدا بی حساب می‌بخشد
ویدئو + اینفوگرافی + متن
کودکتان غذا نمی‌خورد؟ راه حل چیست؟!
کودکتان غذا نمی‌خورد؟ راه حل چیست؟!
غذای کودک باید سر ساعت معین و در محیط روشن و خوشایند و در ظروف خوش رنگ در اختیار او قرار گیرد.
ظرفیت های اشتغال در بندرگز
ظرفیت های اشتغال در بندرگز
ویدئو + مقاله
اعمال ماه رجب، ماه خدا
اعمال ماه رجب، ماه خدا
ایتفوگرافی+متن
ظرفیت های اشتغال در گُمیشان
ظرفیت های اشتغال در گُمیشان
مقاله
تولید ملی و خودکفایی ثمره اعتماد به جوانان
تولید ملی و خودکفایی ثمره اعتماد به جوانان
سازنده دستگاه هشدار دهنده نشت گاز مونوکسید کربن یکی از مخترعان جوان گلستانی است که نیاز به حمایت مسئولان دارد.
گلستان بزرگترین تولیدکننده یُد خاورمیانه
گلستان بزرگترین تولیدکننده یُد خاورمیانه
با فعالیت کارخانه یُد در گلستان، ایران به یکی از قطب‌های تولید یُد جهان تبدیل شده است.
هفت سر فصل اساسی گام دوم
هفت سر فصل اساسی گام دوم
اینفوگرافی
تخت سلطنت روی خون ملت
تخت سلطنت روی خون ملت
ویدئو
سیاست قطعی ایران درباره برجام
سیاست قطعی ایران درباره برجام
ویدئو