سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

اولکام(آداب سخن گفتن) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

اولکام(آداب سخن گفتن)

اولکام(آداب سخن گفتن)


 

اولکام برنامه ای است به زبان ترکمنی از واحد برونمرزی سیمای مرکز گلستان که در روز دوشنبه ساعت 17:30 پخش می شود.و تکرارآن نیز سه شنبه ساعت 11:10 می باشد.
اولکام عنوان برنامه ای است به زبان ترکمنی در باره موضوعات مختلف اجتماعی (اقتصادی ، فرهنگی ، ورزشی و... ) دارای آیتم های مختلف همچون معرفی افراد نخبه در عرصه های مختلف فرهنگی ،هنری و ورزشی و اجرای موسیقی توسط هنرمندان منطقه ، معرفی روستا ، تهیه گزارش از مردم ، کارشناس مو ضوعی برنامه و همچنین آیتمی بعنوان میراث که درباره آداب و رسوم و صنایع دستی تهیه می شود . لازم به ذکر است این برنامه در فعالیت های مختلف بصورت ویژه برنامه تهیه می شود و مدت هر برنامه 20  دقیقه می باشد.
مردم ترکمن در نوار مرزی شمالی کشورمان در استان گلستان در کنار اقوام دیگر در صلح و صفا و وحدت و همدلی زندگی می کنند و از مرزهای شمالی کشورمان پاسداری می کنند و این هیچگاه به نفع دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی نبوده که به بهانه های مختلف همچون پرداختن به مسئله قومیت ها سعی در بهم زدن این امنیت و همدلی از طریق رسانه های مختلف تصویری دست نشانده می پردازند .این برنامه می توانند در مسیر آگاهی و اطلاع رسانی به موقع به مردم ترکمن نقش مهمی ایفا کند . در کنار این با تهیه این برنامه در پیاده کردن اهداف نظام در زمینه های مختلف اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی و... با استفاده از کارشناسان مجرب ترکمن ، می تواند نقش مهمی به عهده داشته باشد .تهیه کننده و عوامل برنامه کارگردان : جبار سقلی ، تصویر بردار: محمدرضا مارزلو،دستیار تهیه : جمشید نظرخانی،مجری:فریده قجقی،تدوینگر:فاطمه مرزبان هستند

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.