سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

با کاروان عشق - نمایش محتوای صدا

 

 

با کاروان عشق

با کاروان عشق


 

"با کاروان عشق " عنوان ویژه برنامه زنده ایست که در صبح روز تاسوآ، جمعه اول آبان 94  در رادیو گلستان تقدیم عزاداران حسینی شد.این برنامه از ساعت 9 تا 11 صبح پخش شد و  شا مل بخشهای گزارش،کارشناسی،مداحی و روضه امام حسین (ع) بود. این برنامه با هدف  آشنایی با سیرت امام حسین و یارنش ،بیان وقایع روز تاسوآ و ترغیب به امر به معروف و نهی از منکر تولید شد.

تاسوعا بزرگداشت شهادت اسوه ایثار و ادب و دلاوری و وفا و حقگزاری عباس بن علی(ع) است و با گذشت بیش از هزار و سیصد سال ، هنوز تاریخ، روشن از کرامتهای اوست و نام او با وفا و ادب و مردانگی همراه است.

تاسوعاى سال 61 هجرى امام حسین و یارانش در محاصره‏ نیروهاى کوفه بودند.

روزى بود که آب را به روى اهل بیت و یاران امام بسته بودند.راه ها همه تحت کنترل بود تا کسى به امام نپیوندد.تهدیدهاى سپاه عمر سعد،جدى‏تر و حالت‏ تهاجمى آنان به سوى خیمه‏ ها بیش تر مى‏ شد.

عصر روز پنجشنبه تاسوعا،ابن سعد با دستورى که از ابن زیاد دریافت کرده بود،آماده جنگ با امام حسین‏ شد.گروهى از سپاه‏ کوفه به سوى خیمه‏ گاه امام تاختند. امام کنار خیمه ‏اش نشسته و به شمشیر تکیه داده بود.
حضرت زینب،صداى هم همه مهاجمان را شنید.امام را که خواب،چشمانش را ربوده بود بیدارکرد. سید الشهدا،خوابى را که آن لحظه دیده بود.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده:شهده شاکری نژاد

گوینده : شارمین علاقمند

نویسنده:شهده شاکری نژاد

گزارشگر:عباس رسول آبادی-مرضیه اسدی

صدابردار:مجید کریمی

تاریخ تولید: 2-8-94
آدرس کوتاه :