سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

برنامه‎ریزی، اجرا و پوشش شایسته برنامه‌های قرآنی ماه رمضان در گلستان - نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

برنامه‎ریزی، اجرا و پوشش شایسته برنامه‌های قرآنی ماه رمضان در گلستان

برنامه‎ریزی، اجرا و پوشش شایسته برنامه‌های قرآنی ماه رمضان در گلستان


دیدار

برنامهریزی، اجرا و پوشش شایسته برنامه‌های قرآنی ماه رمضان در گلستان

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی، مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان، نماینده اوقاف و امور خیریه استان و سایر دستگاه های دیگر در دیدار مدیر کل صدا وسیما برای برنامه ریزی و پوشش مناسب برنامه های قرآنی در ماه مبارک رمضان تاکید کردند .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، مدیر کل صدا وسیما ضمن خیر مقدم اظهار کرد: مراسم و مناسبت‌های مذهبی فرصتی ویژه و طلایی برای احیا، پاسداشت و تحقق اهداف و ارزش‌های اسلامی و انقلابی است که باید به بهترین وجه از آن بهره گیری کرد.

منتظر حجت  از برنامه ریزی و آمادگی این مرکز با تولید و پخش ویژه برنامه‌های جذاب رادیویی و تلویزیونی و همچنین تولیدات حوزه خبر و فضای مجازی، برای استقبال مناسب از ماه میهمانی خدا و بهار قرآن خبر داد.

وی گفت: شبکه استانی مانند چند سال گذشته علاوه بر پخش زنده مراسم جزء خوانی قرآن کریم در هر روز ماه مبارک رمضان به دنبال کمک به افزایش معنویت در جامعه با برنامه‌های اثرگذار در این ماه شریف و لیالی پرفیض قدر تا عید سعید فطر است.

مدیر کل صدا و سیما افزود: تقویت مبانی دینی و اعتقادی و ترویج سبک زندگی اسلامی از محور‌های اصلی برنامه سازی در رسانه ملی و شبکه‌های استانی است.

منتظر حجت با اشاره به برنامه های این مرکز در سال 98 افزود: رویکرد برنامه ای ما امسال توجه ویژه به فضای مجازی، ساخت برنامه های قرآنی با محوریت خانواده ها خواهد بود ودر اين مسیر سازمان اوقاف وامور خیریه، سازمان تبلیغات واداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی می توانند به غنی تر شدن این برنامه ها کمک کنند.

وی در ادامه افزود: بدیهی است که به هر میزان موازین قرآنی در جامعه بیشتر اجرا شود به همان میزان جامعه به کمال آرمانی خود نزدیک تر خواهد شد، از این رو شایسته است که همه افراد و گروهها و سازمانها، تحقق بخشیدن به دستورات قرآن را در راس اهداف خویش قرار دهند و در این میان رسانه ملی و استانی در برنامه های ماه رمضان امسال نگاه ویژه به قشر نوجوان و جوان دارد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان  هم در این نشست با اشاره به برنامه‌های مختلف دشمن برای خدشه دار کردن اعتقادات مردم و کم‌رنگ نمودن احکام نورانی اسلام در جامعه افزود: صدا و سیما دارای نقشی ممتاز و منحصر به فرد برای بهره گیری احسن از مناسبت‌های مذهبی و پاسخ به توطئه‌های دشمن است.

حجت الاسلام و المسلمین ولی نژاد همچنین بر اهمیت وحدت رویه و سیاستگذاری در فضاسازی و اجرای برنامه‌های فرهنگی پیش رو از جمله مراسم جزء خوانی قرآن کریم و احیای شب‌های قدر در ماه رمضان تأکید کرد.

در ادامه مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان نیز با تاکید بر هم افزایی و مشارکت همه نهادهای فرهنگی در فعالیتهای قرآنی، آمادگی خود را در برگزاری با شکوه این مراسم اعلام نمود.

خانم کشمیری افزود: برای جذب مخاطب بیشتر باید به سمت گروه های هدف و هیاتها، کانون و مدارس  قرآنی وبا اطلاع رسانی خاص عمل شود .

نماینده سازمان اوقاف وامور خیریه استان هم در این نشست گفت :این سازمان همه تلاش خود را برای اشاعه فرهنگ قرآنی به کار خواهد گرفت.

حجت الاسلام کوهساری با اشاره به اجرای برنامه های ماه مبارک رمضان در جای جای استان افزود :این برنامه از جز خوانی قرآن تا مراسم شب های قدر در بقاع متبرکه استان گلستان با همکاری دیگر نهادهای فرهنگی برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد :سازمان اوقاف و امور خیریه استان آمادگی همکاری با صداوسيما استان برای برنامه سازی قرآنی را دارد.

آدرس کوتاه :


گزارش تصویری آرشیو

ویدئو
برای نخستین بار تکثیر گونه خاویاری...
توزیع 4 میلیارد تومان کمک خیران به...

اطلاعیه های استان

آغاز محدودیت‌های ۱۰روزه در شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی
از امروز در گلستان
آغاز محدودیت‌های ۱۰روزه در شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی
محدودیت‌های کرونایی اصناف، تردد ها، حضور کارمندان درادارات و نظارت بر رعایت بهداشت در شهر‌های قرمز از امروز آغاز شد.
اعمال محدودیت های کرونایی طی ۲ هفته در گلستان
اعمال محدودیت های کرونایی طی ۲ هفته در گلستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از اعمال محدودیت های کرونایی در شهرهای نارنجی و قرمز استان خبرداد.
آغاز ثبت اطلاعات سکونتی سرپرستان خانوار از امروز
آغاز ثبت اطلاعات سکونتی سرپرستان خانوار از امروز
ثبت نام تمامی مالکان شهری و روستایی در سامانه املاک و اسکان از ساعت ۸ صبح امروز آغاز شده است.
مشاهده آرشیو