حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

برنامه های صداوسیمای گلستان در ماه مهمانی خدا - نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

برنامه های صداوسیمای گلستان در ماه مهمانی خدا

ماه خدا

به گزارش روابط عمومی صدا و سیما،  برنامه ویژه افطار شبكه گلستان با نام "ماه مهربانی" هر شب ساعت 7:45 به  مدت 60 دقیقه تهیه کنندگی و کارگردانی سید روح ا... بنی عقیل با هدف ایجاد لحظات معنوی و نشاط انگیز برای روزه داران پخش می شود.

آیتم های این برنامه با عنوان یک لقمه نون حلال گزارش از مشاغلی در جامعه هست، وقایع استرآباد در ماه رمضان، سفره های ساده گزارش از مساجد و ... می باشد.

" سحرگاهان" عنوان برنامه ویژه سحری رمضان در سیمای گلستان است كه  در سحرهای رمضان ساعت 2:45 تا اذان صبح از امامزاده عبدالله گرگان به صورت زنده به تهیه كنندگی، کارگردانی و طراح مهدی ناظریان روی آنتن می رود، این برنامه یک برنامه معارفی بوده ومی كوشد درخصوص مسائل مختلف مذهبی واعتقادی قابل طرح در ماه رمضان با حضور كارشناسان برجسته استان از جمله حجت الاسلام و المسلمین فتوحی، میرمنافی، اسفندیاری، شیخی، سهرابی و ... می باشد و دیگر آیتم های این برنامه بیان خاطره از زبان سحرخیزان، مناجات  و دعای سحر را به روزه داران ارائه نماید.

همچنین  "جزء خوانی قرآن كریم"  به تهیه کنندگی و کارگردانی احسان ربیعی به صورت زنده همراه با برجسته ترین قاریان استان از ساعت  13:30الی 14:30 در امام زاده عبدالله (ع) در ماه میهمانی خدا تقدیم بینندگان و علاقه مندان به ترتیل خوانی قرآن می شود.

برنامه " سخنرانی های ویژه " هر روز از ساعت 11:50  بمدت 30 دقیقه با سخنرانی آیت ا... میبدی، به تهیه كنندگی و کارگردانی  یزدان خاندوزی، 18:00 به مدت 30 دقیقه با سخنرانی آیت ا... نورمفیدی به تهیه كنندگی و کارگردانی مسلم رجبی، 19:40 به مدت 10 دقیقه با سخنرانی آیت ا... شاهرودی به تهیه كنندگی و کارگردانی حمید رضا دنکوب و 21:30 به مدت 30 دقیقه با سخنرانی آیت ا... علوی گرگانی به تهیه كنندگی و کارگردانی آیت پهلوانی در طول این سی روز و سی شب سیمای گلستان را همراهی کنند.

در بخش رادیوی فارسی و برون مرزی این مرکز

"ساعت سرور " عنوان برنامه ویژه افطار صدای فارسی گلستان است که بصورت زنده از ساعت 19:30 به مدت 60 دقیقه تقدیم شنوندگان همیشه همراه گلستانی می شود.

تهیه کنندگی مجتبی طالبی، حمید کاویانی، سونیا سعادت فر و شهده شاکر نژاد  قراراست آداب و رسوم اقوام در ماه رمضان، تاکید بر گسترش فرهنگ افطاری ساده در خیابان ها و محله های پر رفت و آمد، معرفی نخبه های جوان در زمینه های فرهنگی، مذهبی، علمی و ...، رمضان و فرهنگ، کارشناس مذهبی، پخش قرآن همراه با ترجمه، پخش دعا های ماه مبارک رمضان و شرح دعا توسط کارشناسان، معرفی برخی شغل ها و فعالیت های اقتصادی مربوط ماه رمضان، ارتباط با اوقاف، سازمان تبلیغات و... را برای شنوندگان همیشه همراه به روی آنتن ببرد.

همچنین "نجوای نیاز"  عنوان برنامه ایست رادیویی كه به صورت زنده از ساعت 2:30 تا بعد اذان صبح در زمان سحرتقدیم روزه داران ماه مبارک رمضان می شود.

این برنامه به تهیه كنندگی و نویسندگی مجتبی طالبی با پخش برنامه هایی از قبیل پخش دعا و مناجات  (با صدای مداحان و هنرمندان گلستانی)،  دعای سحر،  30 آیتم 5 دقیقه ای در خصوص غرر الحکم از امام جمعه گنبد، فضا سازی برای اذان صبح، یادمان شهدا، کارشناسی مذهبی، نیایش مفاخر گلستان ، نکته ها از حکایت ها و...به روی آنتن می رود.

ویژه برنامه "راز و نیاز " قبل از اذان ظهر در ایام ماه مبارک رمضان ازصدای گلستان به صورت زنده به مدت 45 دقیقه پیش از اذان ظهر به تهیه کنندگی محمدعلی صوفی ویژه این ماه مبارک روی آنتن می رود.

"ضیافت الهی" ویژه برنامه سحری رادیو ترکمنی و برون مرزی گلستان است که بصورت زنده ویژه این ایام هر روز از ساعت 2:00 بامداد به مدت 180 دقیقه با آیتم هایی از جمله کلام رهبری، ترجمه دعای سحر، پاسخ به سوالات مذهبی، پخش تلفن های مخاطبان برون مرزی، ارتباط زنده با روحانیون و کارشناسان، ترتیل قرآن کریم، تواشیح و ... با تهیه کنندگی احمد قرنجیک و عبدالطیف گرکز روی آنتن می رود.

معاونت خبر مرکز نیز با اطلاع رسانی، تولید و پخش 50 گزارش موضوعی رمضان، 2 برنامه گفتگوی ویژه خبری، تهیه و ارسال اخبارتولیدی تلویزیونی و تولیدی رادیو به تهران و شبکه های سراسری را در ماه مبارک رمضان تدارک دیده است.

معاونت فضای مجازی نیز همراه با دیگر معاونت های مرکز اقدام به تولید و بارگذاری مطالب متنوع با موضوع ماه رمضان و شب های قدر و جشن رمضان را برای بارگذاری در شبکه های اجتماعی تهیه و تولید نموده از طراحی صفحه ویژه ماه مبارک رمضان در وب سایت مرکز با تولید و بارگذاری روزانه، بارگذاری روزانه قرآن کریم و ادعیه مناسب در قالب عکس و صوت، بازتولید از محتوای آرشیو در خصوص ماه مبارک رمضان، برگزاری پویش سفره های ساده افطاری در رادیونما و تلویزیون، تولید پوستر و اینفوگرافی، تهیه عکس نوشت در خصوص موضوعات مرتبط با ماه مبارک رمضان، تهیه عکس نوشت در خصوص موضوعات مرتبط با ماه مبارک رمضان، تهیه موزیک ویدئوهای جذاب و شنیدنی به مناسبت جشن رمضان، تولید و انتشار پست های مرتبط با مناسبتهای ماه مبارک رمضان از جمله شبهای قدر، ایام شهادت امام علی (ع)، راهپیمایی روز قدس، عید فطر و ... نشر بسته های ویژه فضای مجازی از جمله عملکرد معاونت فضای مجازی رسانه استانی در این ایام خواهد بود.

آدرس کوتاه :

گزارش تصویری آرشیو

عکس

بهمن تماشایی 4

گزارش تصویری
عکس

بهمن تماشایی 3

گزارش تصویری
عکس

بهمن تماشایی 2

گزارش تصویری

اطلاعیه های استان

باران و برف از شنبه در گلستان
هواشناسی
باران و برف از شنبه در گلستان
توصیه به مردم: از رفت و آمدهای غیر ضروری به ویژه در مناطق کوهستانی خودداری کنید و در صورت اضطرار، حتما زنجیرچرخ به همراه داشته باشید.
مسیرهای راهپیمایی در استان گلستان
راهپیمایی 22 بهمن
مسیرهای راهپیمایی در استان گلستان
راهپیمایی شهر گرگان از ساعت ۱۰ صبح روز ۲۲ بهمن ماه آغاز و مسیر راهپیمایی از چهارراه میدان به سمت میدان شهرداری و سپس به سمت خیابان شهید بهشتی (ره) ، سه راه بهارستان (بانک ملی) خواهد بود.
باران و برف از یکشنبه در گلستان
هواشناسی
باران و برف از یکشنبه در گلستان
توصیه به مردم: از رفت و آمدهای غیر ضروری به ویژه در مناطق کوهستانی خودداری کنید و در صورت اضطرار، حتما زنجیرچرخ به همراه داشته باشید.
مشاهده آرشیو