جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

بچه گربه با نمک - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محتوای تولیدات ویژه

بچه گربه با نمک

بچه گربه با نمک


برای نگهداری از گربه‌هایی ‌است که به دلیلی مادر آن‌ها نمی‌تواند از آن‌ها پرستاری کرده و به آن شیر بدهد و شما می‌خواهید از آن پرستاری کنید.
خطرها و تهدیدها:
خطرهای گوناگونی می‌توانند یک بچه گربه را تهدید کنند که از میان آن‌ها می‌توان موردهای زیر مهم‌تر هستند و بچه‌گربه در آن موردها نیاز به مراقبت جدی خواهدداشت:

افتادن در سوراخ‌ها یا جاهای مرتفع (یک بچه‌گربه تا مدت‌ها نمی‌تواند از جاهای بلند به خوبی بپرد و همچنین چنگال‌های محکمی ندارد تا خود را در لبه‌ها به خوبی حفظ کند. از این رو ممکن است از لبه‌های بلندی به یکباره بیفتد یا در سوراخ‌های خطرناکی چون سوراخ چاه بیفتد.
صیدشدن یا گرفتارشدن به دست حیوانات دیگر چون سگ‌ها، گربه‌های دیگر(گربه‌های ماده پس از بچه‌دار شدن ضعیف‌ترین بچه خودشان را می‌خورند)، کلاغ و مانند آن. بچه‌گربه خوراک لذیذی برای بسیاری از حیوانات دیگر و حتی گربه‌های دیگر، جز مادرش، است و از آن‌جا که نمی‌تواند به خوبی از خود دفاع کند به آسودگی به دام آن‌ها می‌افتد.
 
زمانی که بچه‌گربه را نگه داشته‌اید، گربه ممکن است بخواهد از دست شما بپرد و شما آن را رها کنید و افتاده و آسیب ببیند. (سر بزنید به روش درست گرفتن بچه‌گربه)
 یکی از مورد‌های بسیار مهم دیگر انسان‌های حیوان‌آزار است که ممکن است به آن آسیب برسانند و حتی خود نیز با جابه‌جایی نا درست آن یا فشار دادن بیش از حد آن ممکن است به آن آسیب برسانید.
از آن‌جا که گربه دنبال شما می‌کند باید مراقب باشید که آن را له نکنید. همچنین آن ممکن است بخواهد با شما بازی کند یا پایتان رابلیسد.
بچه‌گربه ممکن است گوشه‌ها یا جاهای غیرمنتظره‌ای را برای استراحت برگزیند یا زیر یکی از پارچه‌های شما خفته باشد که در اثر بی‌احتیاطی شما ممکن است زیر پایتان قرار گیرد.
غذادادان:
یک بچه گربه بیش از هرغذایی نیازمند شیر مادر خود است ولی چنانچه که از این نعمت محروم باشد باید به آن شیر بخورانید هرچند که یک بچه‌گربه بازیگوش است و خود به ندرت از ظرف شیر نمی‌خورد به دنبال سینهٔ مادر خود می‌گردد و ممکن است به این خاطر لباس یا هر پارچه‌ای را بمکد یا گاز بگیرد(هرچند که تا مدت‌ها دندان ندارد.). بنابراین شما ناچارید که برای خوراندن شیر به وی از سرنگ استفاده کنید ولی باید در این زمینه به چند نکته دقت داشته‌باشید:

 
باید سرنگ وی را مرتب بشویید تا شیرش همیشه خوشمزه باشد.
در هنگام نگه‌داشتن وی و برای باز نگه‌داشتن دهان وی هوشیار باشید که به وی آسیب نرسانید و در عین حال از شیر خوراندن به وی نهراسید و بدانید که پس از مدتی به آن‌گونه شیرخوردن خوگرفته و با دیدن سرنگ خود به سوی آن می‌آید.

راه دیگر ، استفاده از شیشه شیر کودک است . در ابتدا بچه گربه خیلی راحت شیر نمی خورد ، اما بعد از گذشت 2 روز به راحتی جای پستان مادر را برایش میگیرد و بچه گربه با مکیدن سر شیشه شیر به مقداری که نیاز دارد شیر می خورد . نکته ای که باید رعایت شود و بسیار مهم هست ، میزان شیری است که از سوراخ شیشه شیر بیرون می آید ، که نباید آنقدر کم باشد که بچه گربه از شیر خوردن منصرف شود و نه آنقدر زیاد باشد که حلق بچه گربه پر از شیر شود و دست از شیر خوردن بکشد . سعی کنید سر شیشه شیر را با سوزن خیاطی ضدعفونی شده سوراخ کنید ، اگر کافی نبود ، نیاز به گشاد تر کردن نیست ،‌ با کمی فشار در قسمت تحتانی آن مقدار شیر خروجی بیشتر میشود که برای گربه راحت تر است . زیرا پس از گذشت چند روز قدرت لازم برای مکیدن شیر را پیدا می کند .

راه دیگر شیردادن استفاده از قطره چکانهای بلند پلاستیکی است. چون سرقطره چکان به اندازه سینه مادرش است هم میزان شیررا تنظیم میکنید و هم گربه میتواند آن را بمکد. برای استفاده باید ته یک قطره چکان دیگر را بریده و در سر قطره چکانی که با آن شیر میدهید وارد کنید تا به اندازه مشخصی قطره چکان به دهان گربه وارد شود. در روز اول باید کم کم فشار دهید

 بطور کلی پیشنهاد می شود فقط در صورتی که به شیشه شیر مخصوص حیوانات کوچک دسترسی ندارید از سرنگ استفاده نمایید. سفتی و لبه دار بودن سرنگ به لثه بچه گربه آسیب می رساند و همچنین عدم تبحر در تخلیه سرنگ در دهان گربه و یا عدم توانایی بچه گربه در مکیدن سرنگ باعث آسپیره شدن شیر و ورود به ریه و نتیجتا ابتلای به پنومونی می گردد.

 
می توان برای بچه گربه های زیر 5 روز از دستکش های لاتکس استفاده کرد که البته نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد چون بچه گربه قطره قطره شیر را خواهد خورد.

شیردادن به بچه‌گربه با سرنگ:
غذاهای مورد علاقه،

از میان غذاهای مورد علاقهٔ یک بچه‌گربه می‌توان موردهای زیر را برشمرد(البته علاقهٔ آن به این غذاها بستگی به سن آن دارد.)
 شیر ( حتما از شیر کم لاکتوز استفاده شود ضمنا نیازی به رقیق کردن شیر هم نیست . شیر گربه چهار برابر از شیر گاو چربتر است)- ماست-زردهی  تخم‌مرغ .

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مکتوب
ابتدا سنگ نوردان برای بالابردن تمرکز و...
9 ساله از گرگان
11 ساله ازتهران
9 ساله از گرگان
با فرا رسیدن فصل پاییز موسم برداشت انار...
ارسال مردمی
موشن گرافی
پروتئین در ساختار و عملکرد بافت های بدن...
محققان دانشگاه هاروارد می گویند چند میوه...
انگل ها مهمان ناخوانده در بدن انسان...
آزمایش خون شامل موارد یا شاخصه‌های...
ویدئو
پوستر+متن
گزارش تصویری از دومین جشنواره ملی ازدواج...
مدت نماهنگ: 1:22
مکتوب
برخی غذا‌ها باعث افزایش حافظه می‌شوند،...
ویدئو و اینفوگرافیک

پربازدیدترین های ماه اخیر

آثار گرافیکی و تولیدات ویژه

کرونا در کودکان چه علائمی دارد؟
پیشگیری از کرونا
کرونا در کودکان چه علائمی دارد؟
مکتوب
حرف دل پرستاران بخش کرونا
حرف دل پرستاران بخش کرونا
ویدئو
احصای فهرستی از موانع تولید و تجارت
احصای فهرستی از موانع تولید و تجارت
مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صمت از احصای فهرستی از موانع تولید و تجارت با همکاری تشکل‌های بخش خصوصی خبر داد.
استوری پلیس مقتدر
استوری پلیس مقتدر
ویدئو+پوستر
استوری با هم برای امنیت و سلامت
استوری با هم برای امنیت و سلامت
عکس نوشته+ویدئو
امنیت سایبری و استوری هفته نیروی انتظامی
امنیت سایبری و استوری هفته نیروی انتظامی
اینفوگرافیک+ویدئو
نکات ایمنی در راه اندازی لوازم گرمایشی
نکات ایمنی در راه اندازی لوازم گرمایشی
بی احتیاطی در راه اندازی لوازم گرمایشی می‌تواند خطر بزرگی برای خانواده‌ها داشته باشد. با رعایت نکات ایمنی، جانِ خود و عزیزانمان را ایمن کنیم.
خاطره آزاده گلستانی
خاطره آزاده گلستانی
موشن گرافیک
ربیع وحدت و همدلی
ربیع وحدت و همدلی
ویدئو
استوری آغاز ربیع الاول
استوری آغاز ربیع الاول
ویدئو
استوری هفته نیروی انتظامی
استوری هفته نیروی انتظامی
پوستر
استوری هفته وقف
استوری هفته وقف
ویدئو
مجموعه استوری ایام آخر ماه صفر
مجموعه استوری ایام آخر ماه صفر
پوستر+استوری+اینفوگرافی
آیین حلیم پزان در ایام آخر صفر
آیین حلیم پزان در ایام آخر صفر
گزارش تصویری
شهادت امام رضا (ع)
شهادت امام رضا (ع)
پوستر+ ویدئو
استوری رحلت پیامبر(ص)
استوری رحلت پیامبر(ص)
استوری
روز نابینایان
روز نابینایان
استوری + پوستر
پوستر روز جهانی استاندارد
پوستر روز جهانی استاندارد
پوستر