جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

بچه گربه با نمک - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محتوای تولیدات ویژه

بچه گربه با نمک

بچه گربه با نمک


برای نگهداری از گربه‌هایی ‌است که به دلیلی مادر آن‌ها نمی‌تواند از آن‌ها پرستاری کرده و به آن شیر بدهد و شما می‌خواهید از آن پرستاری کنید.
خطرها و تهدیدها:
خطرهای گوناگونی می‌توانند یک بچه گربه را تهدید کنند که از میان آن‌ها می‌توان موردهای زیر مهم‌تر هستند و بچه‌گربه در آن موردها نیاز به مراقبت جدی خواهدداشت:

افتادن در سوراخ‌ها یا جاهای مرتفع (یک بچه‌گربه تا مدت‌ها نمی‌تواند از جاهای بلند به خوبی بپرد و همچنین چنگال‌های محکمی ندارد تا خود را در لبه‌ها به خوبی حفظ کند. از این رو ممکن است از لبه‌های بلندی به یکباره بیفتد یا در سوراخ‌های خطرناکی چون سوراخ چاه بیفتد.
صیدشدن یا گرفتارشدن به دست حیوانات دیگر چون سگ‌ها، گربه‌های دیگر(گربه‌های ماده پس از بچه‌دار شدن ضعیف‌ترین بچه خودشان را می‌خورند)، کلاغ و مانند آن. بچه‌گربه خوراک لذیذی برای بسیاری از حیوانات دیگر و حتی گربه‌های دیگر، جز مادرش، است و از آن‌جا که نمی‌تواند به خوبی از خود دفاع کند به آسودگی به دام آن‌ها می‌افتد.
 
زمانی که بچه‌گربه را نگه داشته‌اید، گربه ممکن است بخواهد از دست شما بپرد و شما آن را رها کنید و افتاده و آسیب ببیند. (سر بزنید به روش درست گرفتن بچه‌گربه)
 یکی از مورد‌های بسیار مهم دیگر انسان‌های حیوان‌آزار است که ممکن است به آن آسیب برسانند و حتی خود نیز با جابه‌جایی نا درست آن یا فشار دادن بیش از حد آن ممکن است به آن آسیب برسانید.
از آن‌جا که گربه دنبال شما می‌کند باید مراقب باشید که آن را له نکنید. همچنین آن ممکن است بخواهد با شما بازی کند یا پایتان رابلیسد.
بچه‌گربه ممکن است گوشه‌ها یا جاهای غیرمنتظره‌ای را برای استراحت برگزیند یا زیر یکی از پارچه‌های شما خفته باشد که در اثر بی‌احتیاطی شما ممکن است زیر پایتان قرار گیرد.
غذادادان:
یک بچه گربه بیش از هرغذایی نیازمند شیر مادر خود است ولی چنانچه که از این نعمت محروم باشد باید به آن شیر بخورانید هرچند که یک بچه‌گربه بازیگوش است و خود به ندرت از ظرف شیر نمی‌خورد به دنبال سینهٔ مادر خود می‌گردد و ممکن است به این خاطر لباس یا هر پارچه‌ای را بمکد یا گاز بگیرد(هرچند که تا مدت‌ها دندان ندارد.). بنابراین شما ناچارید که برای خوراندن شیر به وی از سرنگ استفاده کنید ولی باید در این زمینه به چند نکته دقت داشته‌باشید:

 
باید سرنگ وی را مرتب بشویید تا شیرش همیشه خوشمزه باشد.
در هنگام نگه‌داشتن وی و برای باز نگه‌داشتن دهان وی هوشیار باشید که به وی آسیب نرسانید و در عین حال از شیر خوراندن به وی نهراسید و بدانید که پس از مدتی به آن‌گونه شیرخوردن خوگرفته و با دیدن سرنگ خود به سوی آن می‌آید.

راه دیگر ، استفاده از شیشه شیر کودک است . در ابتدا بچه گربه خیلی راحت شیر نمی خورد ، اما بعد از گذشت 2 روز به راحتی جای پستان مادر را برایش میگیرد و بچه گربه با مکیدن سر شیشه شیر به مقداری که نیاز دارد شیر می خورد . نکته ای که باید رعایت شود و بسیار مهم هست ، میزان شیری است که از سوراخ شیشه شیر بیرون می آید ، که نباید آنقدر کم باشد که بچه گربه از شیر خوردن منصرف شود و نه آنقدر زیاد باشد که حلق بچه گربه پر از شیر شود و دست از شیر خوردن بکشد . سعی کنید سر شیشه شیر را با سوزن خیاطی ضدعفونی شده سوراخ کنید ، اگر کافی نبود ، نیاز به گشاد تر کردن نیست ،‌ با کمی فشار در قسمت تحتانی آن مقدار شیر خروجی بیشتر میشود که برای گربه راحت تر است . زیرا پس از گذشت چند روز قدرت لازم برای مکیدن شیر را پیدا می کند .

راه دیگر شیردادن استفاده از قطره چکانهای بلند پلاستیکی است. چون سرقطره چکان به اندازه سینه مادرش است هم میزان شیررا تنظیم میکنید و هم گربه میتواند آن را بمکد. برای استفاده باید ته یک قطره چکان دیگر را بریده و در سر قطره چکانی که با آن شیر میدهید وارد کنید تا به اندازه مشخصی قطره چکان به دهان گربه وارد شود. در روز اول باید کم کم فشار دهید

 بطور کلی پیشنهاد می شود فقط در صورتی که به شیشه شیر مخصوص حیوانات کوچک دسترسی ندارید از سرنگ استفاده نمایید. سفتی و لبه دار بودن سرنگ به لثه بچه گربه آسیب می رساند و همچنین عدم تبحر در تخلیه سرنگ در دهان گربه و یا عدم توانایی بچه گربه در مکیدن سرنگ باعث آسپیره شدن شیر و ورود به ریه و نتیجتا ابتلای به پنومونی می گردد.

 
می توان برای بچه گربه های زیر 5 روز از دستکش های لاتکس استفاده کرد که البته نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد چون بچه گربه قطره قطره شیر را خواهد خورد.

شیردادن به بچه‌گربه با سرنگ:
غذاهای مورد علاقه،

از میان غذاهای مورد علاقهٔ یک بچه‌گربه می‌توان موردهای زیر را برشمرد(البته علاقهٔ آن به این غذاها بستگی به سن آن دارد.)
 شیر ( حتما از شیر کم لاکتوز استفاده شود ضمنا نیازی به رقیق کردن شیر هم نیست . شیر گربه چهار برابر از شیر گاو چربتر است)- ماست-زردهی  تخم‌مرغ .

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


دو هفته به آغاز سال نو باقی مانده و با...
پدیده جوی شفق قطبی، شب تماشایی فنلاند را...
در این مطلب وب گردی ترکیبی طبیعی و خانگی...
تاریخ سرشار از رویداد‌ها و وقایعی است که...
نزدیک به یک سال است که ویروس کرونا مهمان...
رییس گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی...
عضو انجمن زنان و مامایی ایران با تأکید...
ویدئو
غذای کودک باید سر ساعت معین و در محیط...
ماد ران امروزی دغدغه‌های زیاد‌ی دارند که...
روز مادر مبارکباد
اینفوگرافی
در شب میلاد حضرت فاطمه(س) ،عروس و داماد...
مادران شهدا شاهدانی بی ادعا هستند که با...
برنده لوح تقدیر بهترین پویانمایی از...
زوج گلستانی با جمع آوری بیش از ۲هزار و...
اینفوگرافی
این هنریکی از زیرشاخه‌های صنایع چوب نیز...
برخی افراد بر اثر خوردن ماهی همراه با...
عروسک دست‌ساز زنان روستای قلعه قافه از...
اینفوگرافی

پربازدیدترین های ماه اخیر

نظرسنجی مخاطبین

مخاطب گرامی نظر شما در مورد برنامه های صدای مرکز چیست؟

آثار گرافیکی و تولیدات ویژه

چه کار کنیم در خانه تکانی کمردرد نگیریم؟
چه کار کنیم در خانه تکانی کمردرد نگیریم؟
دو هفته به آغاز سال نو باقی مانده و با توجه به سخت بودن خانه تکانی احتمال دارد برخی‌ها دچار کمردرد ناشی از خانه تکانی شوند.
درخت زندگی
درخت زندگی
ویدئو
هنر شیطانی
هنر شیطانی
ویدئو
ده برابر قوی‌تر از آنتی بیوتیک!
ده برابر قوی‌تر از آنتی بیوتیک!
در این مطلب وب گردی ترکیبی طبیعی و خانگی که می‌تواند ۱۰ برابر از آنتی بیوتیک قوی‌تر باشد، معرفی شده است
از وام کمیته امداد تا اشتغالزایی
از وام کمیته امداد تا اشتغالزایی
خانمی که کارگاه خیاطی راه اندازی کرده است
احیا و حفظ طبیعت و منابع طبیعی با همت ۲دوستدار طبیعت در آزادشهر
احیا و حفظ طبیعت و منابع طبیعی با همت ۲دوستدار طبیعت در آزادشهر
همزمان با نزدیک شدن به روز درختکاری
درآمدزایی با پاکسازی محیط زیست
درآمدزایی با پاکسازی محیط زیست
تولید خلاقانه
زباله فرهنگی
زباله فرهنگی
کاریکاتور
نادرترین و عجیب‌ترین اتفاقات جهان
نادرترین و عجیب‌ترین اتفاقات جهان
تاریخ سرشار از رویداد‌ها و وقایعی است که هنوز هم توضیحی برای آن‌ها وجود ندارد، ولی حقیقت محض هستند.
از نارنجی تا خاکستری، تغییر رنگ شگفت انگیز گوزن مینیاتوری را ببینید + فیلم
از نارنجی تا خاکستری، تغییر رنگ شگفت انگیز گوزن مینیاتوری را ببینید + فیلم
شوکا کوچکترین گوزن ایران، نوعی گوزن کوچک بومی اورآسیا به رنگ سربی یا سرخ است که بیشتر در مناطق سردسیر و از جمله پارک ملی گلستان زندگی می‌کند.
چهره کودکان پشت ماسک
چهره کودکان پشت ماسک
نزدیک به یک سال است که ویروس کرونا مهمان مردم جهان شده و والدین تلاش می‌کنند تا با استفاده از ماسک کودکان خود را از گزند ابتلاء به جنجالی‌ترین ویروس قرن نجات دهند.
چه نکاتی را هنگام استفاده از نان و غلات رعایت کنیم؟
چه نکاتی را هنگام استفاده از نان و غلات رعایت کنیم؟
رییس گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی گلستان نکاتی را درباره استفاده از نان و غلات ارائه داد.
علت وفات حضرت زینب (س) چه بود؟
علت وفات حضرت زینب (س) چه بود؟
رجب، سالگرد رحلت پیام آور کربلا
«آی جان عبادی» بانوی کارآفرین گلستانی
«آی جان عبادی» بانوی کارآفرین گلستانی
«آی جان عبادی» بانوی کارآفرین گلستانی با تکیه بر هنر و استعداد خود و بر اساس تجربه‌ای ۲۰ ساله در عرصه هنرهای دستی ترکمن و ساخت فرش‌های چرم به موفقیت رسیده است.
کدام زنان در معرض خطر سرطان سینه هستند؟
کدام زنان در معرض خطر سرطان سینه هستند؟
عضو انجمن زنان و مامایی ایران با تأکید بر اینکه سرطان سینه پس از سرطان پوست دومین بیماری شایع در میان زنان است، گفت: از فاکتور‌های اصلی ابتلا به این سرطان، جنسیت و سن افراد است که به طور معمول در سن یائسگی و پس از آن نمود می‌یابد که متاسفأنه در...