حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۷

تجلی حماسه بیداری مردم در سالروز حماسه 9 دی در صدا و سیمای گلستان - نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

تجلی حماسه بیداری مردم در سالروز حماسه 9 دی در صدا و سیمای گلستان

حماسه 9 دی

تجلی حماسه بیداری مردم در سالروز حماسه 9 دی در صدا و سیمای گلستان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیما، مدیر کل صدا و سیمای استان در جلسه طرح و برنامه گرامیداشت حماسه 9 دی که با حضور معاونین و مدیران و برنامه سازان مرکز  که در خصوص برنامه های ویژه این روز بزرگ برگزار شد اظهار داشت: صدا و سیمای استان با تولید و پخش برنامه‌های خبری، تولیدی و رادیویی، مسائل و جزئیات ۹ دی سال ۸۸ را تبیین می‌کند.

عبدالحسینی در ادامه افزود: سیمای گلستان در سال روز این حماسه عظیم مردمی با تهیه و تولید ویژه برنامه هایی به مناسبت 9 دی، نقش موثری در اطلاع رسانی نسبت به عوامل فتنه و خطر نفوذ بیگانگان ایفا می کند و همگام و همراه با مردم با ویژه  برنامه هایی همچون با 3 ویژه برنامه "سروش بيداري" به مدت 135 دقیقه، 2 ویژه برنامه جوان با نام " نقطه اوج" به مدت 60 دقیقه، ویژه برنامه شبانه شب های هیرکان به مدت 150 دقیقه، ويژه برنامه توليدي مراسم ٩دي(يا ٨دي در گرگان) به مدت 30 دقيقه، برنامه قراردل (خطبه هاي نماز جمعه گرگان ) به مدت٢٠ دقيقه، برنامه ورزش در گلستان به مدت 10 دقيقه، پخش 3 فیلم سینمایی به نام هاي "ابابيل"-"فاصله كانوني"و "سايه بان" هر کدام به مدت 90 دقیقه، پخش ٤ مستند به نام"گرمترين روز سال"-"اتحادشوم"-"كاك سليم"و مستند"برادران" هرکدام به مدت 30 دقیقه، پخش ٣موشن گرافيک به نام هاي"انقلاب زنده است"-پسافتنه"و"فريادرسي امت" هر کدام به مدت5  پخش نماهنگ و سرود، پخش سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي(مدظله العالي)با عنوان "كلام حكيم"، پخش زير نويس هاي مختلف با موضوع حماسه ٩دي، طراحي و استفاده از لوگوي مناسبتي ٩دي را از برنامه های سیمای گلستان عنوان کرد.

وی گفت: رادیوگرگان  با توليد آنونس ويژه دعوت ازمردم براي شركت در راهپيمايي ٩دي با گنجاندن گويش اقوام مختلف ساكن در استان،  با 2 برنامه ميز گرد راديويي به مدت ١٢٠دقيقه زنده ، برنامه صبحگاهي گلستان سلام ٦٠دقيقه زنده، برنامه عصرگاهي گلستانه ١٢٠دقيقه زنده، برنامه ساعت جواني ٦٠ دقيقه زنده، توليد نمايش راديويي با موضوع ٩دي ٣٠ دقيقه، توليد نمايش طنز راديويي با موضوع ٩ دي ٣٠ دقيقه، ويژه برنامه ٩دي ١٨٠ دقيقه، طراحي مسابقه ويژه حماسه ٩دي در برنامه هاي پرمخاطب راديو و پوشش مراسم حماسه 9 دی در سطح استان را برای  شنوندگان همیشه همراه خود روی آنتن می برد.

مدیرکل صدا وسیمای گلستان نیز از ویژه برنام های رادیو ترکمنی و برونمرزی با عنوان برنامه "سایرایاراولکام" به مدت 30 دقیقه، 3 برنامه سیاسی هر کدام به مدت 10دقیقه، خطبه های نماز جمعه به مدت 10 دقیقه، دیدگاه رهبری به مدت 10 دقیقه، اخبار و تفاسیر به مدت 10 دقیقه از دیگر برنامه های صدا و سیمای گلستان برشمرد.  

عبدالحسینی  با توجه به نقش موثر واحد خبر در اطلاع رسانی و آگاهی بخش مردم در این روز بیداری گفت: معاونت خبر مرکز گلستان نیز  با گفتگوي ويژه خبرتلويزيوني به مدت 25 دقيقه،  ٦گزارش خبری تلويزيونی(استفاده از اقوام مختلف استان)، ١٠ خبر مكتوب، ١٥خبر استاني در وب سايت، تهيه ٥گزارش خبر راديويي از عملکرد واحد خبر مرکز استان به مناسبت 9 دی عنوان کرد.

وی همچنین تصریح کرد: معاونت فضای مجازی مرکز نیز هم گام با دیگر معاونت ها با فراخوان عکس و فیلم، بازنشر موشن گرافيک های مرتبط، تولید و بازنشر اینفوگرافی های حماسه 9 دی، ارسال بسته های ويژه فضای مجازی از حوزه های برنامه ساز، پوشش خبری مراسم و نشر سخنان ائمه جمعه و مسئولين، توليد پوستر و بنرهای گرافيكی، ساخت و بازنشر استيكر حماسه مردمی 9 دی از جمله وظایفی است که در دستور کار فضای مجازی قرار دارد.

مدیر کل صدا و سیما در پایان بیان داشت : حوزه موسیقی مرکز نیز با تهيه بسته موسيقايی مناسب باحماسه ٩دی برای استفاده برنامه سازان معاونتهای توليدی،  دعوت ازهنرمندان جوان و پيشكسوت موسيقي بومي و محلي در برنامه های صدا وسيما، فراهم آوردن امكان حضور شاعران شعرانقلاب و شعرآيينی،  تهيه يک قطعه موسيقی مناسب با حماسه ٩دی با دیگر حوزه های مرکز در این حماسه بزرگ همراه خواهد بود.


گزارش تصویری آرشیو

تجمع «مدافعان حریم خانواده» در گرگان...

مدافعان حریم خانواده

گزارش تصویری
  - حرکت کارناوال شادی با...
این تصاویر شادی مردم گرگان را پس از...

شادی مردم گرگان

گزارش تصویری

اطلاعیه های استان

تغییر ساعت کاری ادارات گلستان
تغییر ساعت کاری ادارات گلستان
با هدف کمک به کاهش مصرف برق در استان ؛ ادارات استان از فردا (یکشنبه 10 تیر) یک ساعت زودتر آغاز و همینطور یک ساعت زودتر تمام می شود. به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز گلستان ؛ معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار گلستان گفت:...
افزايش دما تا 45 درجه در گلستان از جمعه
افزايش دما تا 45 درجه در گلستان از جمعه
افزايش دما تا 45 درجه در گلستان از جمعه
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز گلستان و بر اساس اعلام هواشناسی گلستان؛ روند افزایشی دما از فردا - جمعه، گاهی با وزش به نسبت شدید باد آغاز می شود و تا اواسط هفته آینده ادامه دارد. در این مدت، بیشینه دمای هوای مناطق مختلف استان به 45 درجه...
مسیرهای راهپیمایی روز قدس
مسیرهای راهپیمایی روز قدس
مسیرهای راهپیمایی روز قدس
به گزارش خبر گزاری صدا وسیما، شورای فرهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان، از عموم مردم فهیم و بزگوار استان دعوت کرد که با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس در روز 18 خرداد برگ زرین دیگری در کتاب استکبار ستیزی و حمایت از مظلومین به نام خود به...
مشاهده آرشیو