جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

تعامل بیشتر صدا و سیما با حج و زیارت - نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

تعامل بیشتر صدا و سیما با حج و زیارت

تعامل بیشتر صدا و سیما با حج و زیارت


حج و زیارت و صدا و سیما

تعامل بیشتر صدا و سیما با حج و زیارت

در دیدار مدیر کل حج و زیارت با مدیر کل صدا و سیما بر نقش اجتناب ناپذیر صدا و سیما در گسترش فرهنگ حج و زیارت و بر تعاملات بیشتر تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای گلستان، مدیر کل صدا و سیما ضمن خیر مقدم و تبریک ماه مبارک رمضان افزود:  صدا و سیما، دانشگاهی عمومی است که با افکار انسان ها سر و کار دارد و روی آنان اثر می گذارد و این اثرگذاری می تواند سبب گسترش دین اسلام شود.

منتظر حجت در ادامه با اشاره به ارزشمند بودن مراسم مقدس حج که هر سال در زمان خاصی برگزار می شود بیان داشت: ارزش هایی که هر کدام می تواند هزاران نکته مثبت و ارزنده داشته باشد و صدا و سیما می تواند بیننده یا شنونده را وارد آن فضای معنوی کند تا دیگر مسلمانان بتوانند آن فضا را حس و با بینشی عمیق در این مراسم شرکت کنند.

وی افزود: رسالت صدا و سیما در این زمینه بسیار چشمگیر است که حج، عبادتی فردی نیست، بلکه عبادتی گروهی است و برگزاری باشکوه این مراسم می تواند سبب عزت و سربلندی جامعه مسلمانان شود و رسانه ملی افزون بر اینکه زائر را آماده سفر می کند و او را مشتاق می سازد، کسانی را که مسافر سرزمین وحی نیستند، برای رفتن به مکه علاقه مند می کند.

مدیرحج و زیارت استان در این دیدار با اشاره به اینکه  در صورت فروکش کردن بحران کرونا وعادی شدن شرایط اعزام های حجاج با تمهیدات بهداشتی انجام می شود گفت: برنامه‌ریزی های حج 99 مطابق زمان بندی قبلی در حال انجام است و با توجه به اینکه برنامه‌های حج زمان بر می باشد کار به روال عادی انجام و تدارکات لازم صورت می گیرد تا وضعیت مشخص شود.

 میرقاسم پور با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی‌های سازمان حج و زیارت بر پایه حفظ سلامت حجاج است گفت: در صورت برگزاری حج تمتع صدا وسیما می تواند بحث آموزش حجاج را در برنامه های خود قرار دهد تا آموزش صورت گیرد.

‏وی افزود: صدا وسیما گلستان تاکنون برنامه های مذهبی را به خوبی پوشش داده و با تعاملات انجام شده به دنبال تولید برنامه فرهنگی بیشتر با این مرکز هستیم .

آدرس کوتاه :


گزارش تصویری آرشیو

بانوی کارآفرین بندرخمیر در منزل خود...
یک دامداری صنعتی در آق قلا که از چهار...
بزرگترین مزرعه یکپارچه گل نرگس کشور در...

اطلاعیه های استان

احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات گلستان با افزایش دمای هوا
احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات گلستان با افزایش دمای هوا
سرپرست مدیریت مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: افزایش دمای هوا در استان وقوع بهمن، ذوب برف در ارتفاعات و افزایش سطح آب رودخانه‌ها را در پیش دارد.
امام جمعه اهل سنت مراوه‌تپه درگذشت
امام جمعه اهل سنت مراوه‌تپه درگذشت
آخوند "خوجه‌دردی غراوی‌فر" امام جمعه اهل سنت شهرستان مرزی مراوه‌تپه در شرقی‌ترین قسمت استان گلستان سحرگاه امروز چهارشنبه به دلیل کهولت سن در ۹۳ سالگی دار فانی را وداع گفت.
بستری ۴۰۳بیمار مبتلا به کرونا؛ بندرگز و کردکوی همچنان در وضعیت قرمز
بستری ۴۰۳بیمار مبتلا به کرونا؛ بندرگز و کردکوی همچنان در وضعیت قرمز
در حال حاضر ۴۰۳بیمار مبتلا به کووید۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند.
مشاهده آرشیو