سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

تفسیر نور - نمایش محتوای صدا

 

 

تفسیر نور

تفسیر نور


تفسیر قرآن همانند دیگر علوم اسلامی در حرکت از سرمنزل وحی تا به امروز، به پیشرفت و سیر تکاملی خود ادامه داده و به صورت دانشی روشمند و گسترده درآمده است. یکی از مهمترین وظایفی که از جانب خداوند متعال به پیامبر اکرم (ص) واگذار شده، براساس آیه "و أنزلنا الیک الذکر لتبین للناس ما نزل الیهم و لعلهم یتفکرون تبیین و تفسیر قرآن است؛ لذا پیامبر (ص) نخستین کسی است که به تفسیر آیات قرآن پرداخته و در طول عمر شریف خود بر این امر اهتمام ورزیده است.

از جهت غرض و هدف که هدف از این فن، شناخت معانی آیات قرآن و مقصود خداوند و رسیدن به سعادت واقعی است و ثالثاً از لحاظ نیاز به آن، از آن جا که هر کمال دینی یا دنیوی نیازمند علوم شرعی و معارف دینی است و این علوم و معارف نیز متوقف بر قرآن است، لذا از این جنبه نیز تفسیر قرآن بر دیگر علوم و فنون برتری دارد.

در جهت تفسیر ایات قرآنی برنامه تفسیر نور در واحد برونمرزی صدای مرکز گلستان تولید و پخش می شود.این برنامه به تفسیرآیات قرآنی می پردازد و به ترتیب دستورالعملی که از واحد برونمرزی تهران ارائه میگردد ، تهیه می شود. در این برنامه تفاسیر سوره های قرآنی به همان  ترتیبی که در قرآن آمده است، بیان میگردد. مدت این برنامه ۲۰ دقیقه است. زمان پخش آن پنج شنبه ها ساعت  ۲۱:2۵ الی ۲۱:۴۵ تقدیم مخاطبان میگردد.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: عبدالطیف گرکز

نویسنده:گلدی نظری

صدابردار: عاصمه میرسیدی

گوینده  : بی بی زبیره قربانیس

بازشنوا: تازه گل ایگدری

گزارشگر:هادی فروغیان

تاریخ تولید: مرداد 97
آدرس کوتاه :