سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

حماسه ملت - نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

حماسه ملت

حماسه ملت


Loading the player...

رهبر معظم انقلاب :

دهه فجر برای کشور ما یک فرصت تاریخی بود و ملت ما را از یک حصار بسیار خطرناک خارج کرد. تا وقتی یک ملت در حصار استبدادِ یک حکومت وابسته و فاسد و ضدّ مردم و ضدّ فرهنگ و دین قرار دارد، هیچ چیز زیبا و مطلوبی که زندگی آن‌ها را از لحاظ مادّی و معنوی اعتلاء بخشد و پیش ببرد، نمیتواند در بین آن‌ها پا بگیرد. در آن‌چنان رژیمی، همه جا، پای بیگانه و منافع چپاولگران و اهانت به دین و فرهنگ و هویّت ملی و تضعیف کشور پیدا بود؛ و این طبیعتِ آن رژیمهاست. انقلاب، ملت ایران را از آن حصار خارج کرد و میدان و فرصت داد تا ملت بتواند در فضای آزاد، با اتّکای به خود، با قدردانی از استعداد‌های درونی خود و با به کارگیری همه آحاد مردم در میدان‌های عظیم کشور، خود را نشان دهد. البته نمیتوانیم ادّعا کنیم از همه فرصت‌هایی که انقلاب به ما داد، توانستیم درست استفاده کنیم؛ اما میتوانیم ادّعا کنیم که انقلاب برای کشور ما یک فرصت تاریخیِ بی‌نظیر به وجود آورد و این فرصت همچنان در اختیار ملت ایران است.
 
دشمنان ملت ایران و هویّت ملی و پیشرفت این کشور میخواهند ملت ایران را از این فضای مستعدِّ بالندگی و رشد خارج کنند و باز هم استیلای بیگانگان را بر این کشور برگردانند. یادبود دهه فجر، خود مانع بزرگی در راه تحقق این هدف است. سعی میکنند انقلاب را از یاد مردم ببرند؛ اما دهه فجر، انقلاب را به یاد مردم میآورد. سعی میکنند امام را از یاد مردم ببرند؛ اما دهه فجر، تجسّم اراده و عظمت امام بزرگوار ماست.
 
البته شما برادران و خواهرانی که مسؤول این ستاد‌ها هستید، باید با دادن آگاهی‌های لازم و انجام فعّالیت‌های فرهنگیِ ضروری، مردم را به بهترین وجه از دهه فجر بهره‌مند کنید. امروز موج سیاسی، فرهنگیِ دشمنان بشریّت - که البته دشمنان اسلام و بخصوص ملت‌های مستقل هم هستند - به صورت بسیار وسیع در همه جای دنیا گسترده شده است؛ مخصوص کشور ما هم نیست. آن ملتی میتواند روی پای خود بایستد و خود را از کمند تسلّط مراکز استکباری نجات دهد که بتواند در مقابل این امواج بایستد و با آن‌ها مقابله کند.
 
وقتی ملت، بیدار و هشیار و متّحد باشد و معرفت و آگاهی لازم را کسب کرده باشد؛ وقتی مسئولان در خدمت منافع مردم باشند و خالصانه و مخلصانه و مجدّانه و پیگیر، به دنبال این باشند که اهداف عالیه این انقلاب و نظام را برآورده کنند و مردم را از این هدف‌ها برخوردار کنند؛ آن‌گاه هیچ دشمنی نمیتواند مقاصد شوم خود را در این کشور پیاده کند. مسئولانی با جدّیت و صداقت مشغول خدمتگزاری هستند؛ مردم هم به معنای حقیقی کلمه در راه اسلام و انقلاب ایستاده‌اند. ایمان و استقامت و آگاهی مردم، حقیقتاً مثال‌زدنی است.
 
البته دست‌هایی هم سعی میکنند نگذارند. این‌که ما اصرار میکنیم باید با فساد و سوء استفاده مالی و اقتصادی با جدّیت برخورد شود، به خاطر همین است؛ چون اگر دست‌های سودجو بتوانند فساد اقتصادی را در میان مسئولان رایج کنند، ضربه‌ای به کشور میخورد که با هیچ چیز جبران نمیشود؛ لذا عرض کرده‌ایم، باز هم تکرار میکنیم: مبارزه با فساد، یک جهاد واقعی و البته کار بسیار دشواری است. اگر این جهاد بزرگ بخواهد موفّق شود و پیش برود - که ان‌شاءاللَّه به فضل الهی و به پشتیبانی شما مردم، این کار خواهد شد - یک شرط مهم و اصلی آن این است که همه مسئولان کشور با یکدیگر همدل و شریک باشند. البته رؤسای قوا بحمداللَّه در این کار همکاری و همدلی میکنند؛ اما در همه‌ی سطوح، مسئولان کشور و قوای سه‌گانه باید در این راه با یکدیگر همکاری کنند و عزم جدّی نشان دهند.
 
هر کدام از قوا در این زمینه سهمی دارند و باید نقش خود را ایفا کنند. در میان مسئولان - چه در دولت، چه در قوّه قضایّیه و چه در مجلس - هیچ کس نمیتواند نسبت به این کار بزرگ، که برای سرنوشت کشور و ملت و نظام اسلامی تعیین‌کننده است، خود را کنار بکشد و شانه از این کار خالی کند. همه باید در این زمینه فعال باشند.
 
لازم است در این خصوص هیچ تبعیضی وجود نداشته باشد. دستگاه‌هایی که با فساد مبارزه میکنند، نباید بگویند فساد در فلان‌جا بد است؛ اما در جای دیگر - اگر باشد - به آن بدی نیست. فساد، فساد است؛ در هرکس فساد وجود داشته باشد، باید با او مبارزه کنند. کسانی که با فساد مبارزه میکنند، باید قاطعانه و بدون مجامله مبارزه کنند و در حقّ فاسد و مفسد، مُرّ قانون را اعمال کنند. من به شخص یا پرونده یا موضوع خاصّی نظر ندارم. برای من اشخاص مطرح نیستند؛ این کار باید به نحو صحیح و قاطع انجام گیرد و دنبال شود.
 
کسی که وسوسه میشود وارد میدان فساد مالی شود، باید بداند دردسر این کار زیاد است. بفهمد مردم و مسئولان کشور با این قضیه برخورد میکنند. این یکی از شرایط بسیار مهم است.
 
از جمله مسائلی که در این مبارزه وسیع حتماً باید مورد توجّه قرار گیرد، این است که تنها با کسی که فساد کرده و فسادی که تحقّق پیدا کرده است، برخورد نشود؛ مواظب باشند فساد به وجود نیاید. بنده به مسؤولان دستگاه‌های اجرایی و قضایی تأکید کرده‌ام، بگردند ببینند جا‌هایی که گلوگاه فساد است، کجاست؛ آن‌جا را تحت نظارت قرار دهند و نگذارند از اوّل فسادی به وجود بیاید.
 
البته مواظب باشند تمایلات و احساسات و بازی‌های سیاسی و خطّی و جناحی و ... - که دشمنان از این‌که این چیز‌ها در بین مسؤولان ما رواج پیدا کند، خوشحال میشوند - به میان نیاید؛ جلوِ حق را نگیرد و مانعِ دیدن و نظر کردن و فهمیدن چشم‌ها نشود؛ بلکه باید بینظرانه و برای خدا عمل شود. اگر این‌طور شد، به مملکت سود خواهد رسید.
 
بعضی میگویند مبارزه با فاسد و مفسد موجب میشود در کشور سرمایه‌گذاری‌های مالی صورت نگیرد. این حرف، غلط و از لحاظ علمی رد شده است. کسانی که متخصّص این کار‌ها هستند و دانش این کار‌ها را دارند، میدانند و میگویند اگر در یک کشور فساد وجود داشته باشد، نسبت سرمایه‌گذاری در آن کشور پایین می‌آید. این‌ها ثابت شده است. هر چه فساد بیشتر باشد، نسبت سرمایه‌گذاری کمتر میشود؛ اما هر چه فساد کمتر باشد، نسبت سرمایه‌گذاری رشد پیدا میکند. من خواهش میکنم کسانی که به این مسائل آگاهند، بیایند این‌ها را برای افکار عمومی تشریح و بیان کنند تا عدّه‌ای نتوانند با جنجالی کردن مسائل، این حرکت عظیم را تحت‌الشّعاع قرار دهند.
 
من شک ندارم، کسانی که نمیخواهند این کشور به سامان اسلامی خود برسد، سعی میکنند جلوِ این حرکت را بگیرند. البته مسئولان ما خوشبختانه قاطع و عازم و جازمند؛ اما ممکن است آن افراد، گرفتاری و جنجال درست کنند. این نکته را هم به همه ملت عزیزمان عرض کنم: مواظب و مراقب باشید؛ مبادا با ایجاد یک جنجال در گوشه‌ای، این حرکت عظیم را تحت‌الشّعاع قرار دهند و به دست فراموشی بسپارند. این‌ها هوشیاری ملت عزیز ما را میطلبد. البته مسئولان هم باید مواظب باشند و بهانه‌ها را از دست دشمنان بگیرند. اگر مشکلاتی در بعضی از قشر‌ها وجود دارد، تا آن‌جایی که امکانات مملکت اجازه میدهد، این مشکلات را برطرف کنند و نگذارند دشمنان بهانه به دست آورند و جلوِ حرکت مبارزه با فساد را بگیرند.
 
در سال‌های گذشته، شعار مبارزه با فساد، مکرّر مطرح شد؛ در جلسات، به برخی مسئولان تأکید شد؛ در محافل عمومی، برای مردم بیان شد؛ اما با همین‌گونه جنجال‌ها و مغلطه‌کاری‌ها نگذاشتند پیش برود. مسئولان عالیِ کشور به کسانی که زندگی آن‌ها در لجنزار فساد و رشدشان با فساد است، نباید اجازه دهند با بهانه‌های گوناگون، جلوِ این کار بزرگ را بگیرند.
 
در درجه اوّل، وحدت و هماهنگی و همدلی بین مسئولان قوا مطرح است. قوّه مجریّه، قوّه قضایّیه، قوّه مقنّنه، نمایندگان محترم مجلس، وزرای محترم، قضات محترم، همه کارگزاران نظام اسلامی و کارگزاران حضرت بقیةاللَّه ارواحنافداه و در واقع خدمتگزاران این مردمند. همه خود را خدمتگزار مردم بدانند. امروز مردم از مبارزه با فساد خرسند میشوند و آن را مطالبه میکنند. هر کس به مردم علاقه دارد، هر که از زبان مردم حرف میزند و برای آن‌ها کار میکند، باید در این مبارزه پیشقدم باشد.
 
البته همه دست‌اندرکاران هم باید سعی کنند که در این زمینه، ظلم و ناروایی به وجود نیاید. با فساد و فاسد و مفسد مبارزه کنند، نه با بیگناه. این هم باید مراقبت شود. تبعیض هم نباید باشد - همان‌طور که عرض کردیم - با یک چشم به افراد نگاه کنند. اگر این‌طور شد - که به لطف و فضل الهی ان‌شاءاللَّه همین‌طور هم هست و خواهد بود - آن‌گاه الطاف الهی شامل حال خواهد شد و خدای متعال کمک خواهد کرد تا این حرکت پیش برود و ان‌شاءاللَّه در همه بخش‌ها مسؤولان بتوانند به وظایف خود به‌درستی عمل کنند.
 
از خداوند متعال میخواهیم که الطاف خود را بر این ملت عزیز نازل کند و ان‌شاءاللَّه این ایام - این ماه مبارک و ماه ذیحجّه و دهه مبارک فجر - را روز‌ها و ماه‌های لطف و مرحمت و برکات خود برای ملت و کشور قرار دهد و قلب مقدّس حضرت ولیّ عصر را از ما راضی و خشنود و دعای آن بزرگوار را شامل حال ما کند.
 
والسّلام علیکم و رحمةاللَّه و برکاته
آدرس کوتاه :


گزارش تصویری آرشیو

کارشناسان آبزی پروری گلستانی در تلاشند...
گزارش تصویری

نوبرانه بهاری

گزارش تصویری
ویدئو

اطلاعیه های استان

مبارزه با ملخ مراکشی در گلستان
مبارزه با ملخ مراکشی در گلستان
تا کنون در 400 هکتار از مراتع گلستان در گنبد و مراوه تپه کار مبارزه با ملخ مراکشی انجام شده است.
آغاز محدودیت‌های ۱۰روزه در شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی
از امروز در گلستان
آغاز محدودیت‌های ۱۰روزه در شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی
محدودیت‌های کرونایی اصناف، تردد ها، حضور کارمندان درادارات و نظارت بر رعایت بهداشت در شهر‌های قرمز از امروز آغاز شد.
اعمال محدودیت های کرونایی طی ۲ هفته در گلستان
اعمال محدودیت های کرونایی طی ۲ هفته در گلستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از اعمال محدودیت های کرونایی در شهرهای نارنجی و قرمز استان خبرداد.
مشاهده آرشیو