سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

دست بی نمک دندانپزشک و پای لنگ تولید - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محتوای تولیدات ویژه

دست بی نمک دندانپزشک و پای لنگ تولید

دست بی نمک دندانپزشک و پای لنگ تولید


Loading the player...

دندانپزشکی که با احداث کارخانه تولید ایمپلنت در شهرضا می خواست؛ ثواب کند،اما کبابش کردند.

دندان و پای شکستهبه گزارش خبرگزاری صداو سیما،مرکز اصفهان؛برخی از مردم به علت افزایش سن یا دیگر مشکلاتی که ممکن است برای هرکسی پیش آید، یک یا تعدادی از دندان‌هایشان را از دست داده‌اند. این مشکل نه تنها از لحاظ ظاهری خوشایند نیست، بلکه مشکلات دیگر مانند ناراحتی ناشی از خوب غذا نخوردن و... را نیز به وجود می‌آورد. به علت مشکلات این چنینی و نیز مسائل زیبایی شناختی دندان ها، افراد به دنبال روشی دائمی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته‌ی خود هستند و مطمئنا دندانپزشک، کاشت دندان را پیشنهاد می‌کند.
 
 
 

ماجرای ساخت هزار توی جایگزین دندان
"ایمپلنت یک دندان مصنوعی دائمی برای جایگزینی دندان و یا دندان‌های از دست رفته است که درست همانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کند"
امروزه با استفاده از ایمپلنت می‌توان همه دندان‌های قوس فک را بصورت ثابت، بازسازی و جایگزین کرد. پروتز‌های ثابت ایمپلنت، احساس راحتی بیشتری برای فرد ایجاد می‌کند و مانع از تحلیل استخوان فک می‌شود و در ضمن احساسی مشابه دندان‌های طبیعی فرد را دارد و در ضمن ثابت است و لازم نیست مانند دندان مصنوعی بیرون آورده شود.
در این روش لازم نیست به ازای هر دندان یک ایمپلنت قرار داد و معمولا با انجام دادن هشت واحد ایمپلنت در قوس هر فک می‌توان تمام دندان‌ها را جایگزین کرد.

ایمپلنت دندان جایگزین ریشه‌های دندان می‌شود و یک پایه قوی برای دندان دائمی (ثابت) یا قابل جابجایی ایجاد می‌کنند که با دندان‌های طبیعی سازگاری دارند.
دست بی نمک دندانپزشک و پای لنگ تولیدایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم خالص است که با بدن انسان سازگاری دارد. شکل آن به صورت میله باریکی است که درون استخوان فک قرار داده می‌شود.

ساختار ایمپلنت دندان از سه قسمت تشکیل شده است: ۱- پایه‌ی فلزی ایمپلنت دندان که به شکل پیچ و عمدتا از جنس تیتانیوم است که جایگزین ریشه دندان از دست رفته می‌شود پیچ تیتانیومی ایمپلنت دندان با استخوان فک ترکیب و به اصطلاح فیوز می‌شود.
قسمت دوم ایمپلنت دندان، اباتمنت (abutment) نام دارد که به پایه فلزی ایمپلنت دندان متصل می‌شود. اباتمنت یک اتصال دهنده است که پایه ایمپلنت را به قسمت سوم ایمپلنت که همان تاج دندان است متصل می‌کند.

سومین قسمت ایمپلنت دندان که در معرض دید است، قسمت تاج ایمپلنت است که درست به شکل دندان می‌باشد و می‌تواند از جنس سرامیک یا پرسلن باشد.
پیش از به وجود آمدن ایمپلنت دندان، استفاده از پروتز متحرک (در اصطلاح عامیانه دندان مصنوعی) مرسوم بود.

     قصه پرحاشیه قطعه کوچک تیتانیومی دندان
دندان و پای شکستهطبق آمارها، ماهانه ۱۰۰ هزار ایمپلنت دندانی در کشور استفاده می‌شود.
قطعه ایی کوچک، حساس و ساخته شده با ساختار آلیاژ خاص، اما این روز‌ها پرحاشیه و پر از حرف و حدیث.

دندان شکسته ایمپلنت حاج محمد ۶۰ ساله ساکن اصفهان که درهنگام غذاخوردن افتاد و درخواستش برای پی گیری، نقطه آغاز گزارش من بود.
حاج محمد چندماه پیش با صرف حدود هشت میلیون تومان یکی از دندان هایش که نقش کلیدی را در غذاخوردنش داشت را با تحمل دردهایش ناشی از کهولت سن، ایمپلنت کرد، ولی چندی پیش همین دندانش افتاد و به گفته خودش، الان برای غذاخوردن خیلی اذیت می‌شود.

با او همراه شدم تا از دندانپزشک معتمد خودم علتش را جویا شوم، دکتر عبدالرضا مسیبی حاج محمد را تنها فردی ندانست که دچار این مشکل شده و می‌گوید:شکستن دندان ایمپلنت جدیدا خیلی زیاد شده و همکارانم که بیشتر در این زمینه فعالیت دارند، زیاد از این موارد داشته اند که تنها عاملش ایمپلنت‌های غیر استاندارد است.
وی نمونه‌های زیادی را بی نام وبرند، نشان می‌دهد که بازاریاب‌های بسیاری ماهانه آن‌ها به عنوان نمونه با هزینه‌های پایین آورده است.

طبق تحقیقاتم متوجه شدم توزیع و فروش ایمپلنت‌های دندان تقلبی دربازار به راحتی قابل دسترسی است، به عنوان مشتری، به سراغ یکی از فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی رفتم، جوان فروشنده قیمت ایمپلنت موجود در مغازه اش که بدون هیچ نشانی بود، ۱۸۰ هزار تومان بیان می‌کند و می‌گوید:این‌ها ایرانی، اما تحت لیسانس کشور‌های خارجی است و فرقش با نمونه‌های خارجی فقط بدون نشان است.

وی مدعی است، برخی توزیع کنندگان، به همین نمونه‌های بی نشان، مارک خارجی می‌زنند و چند برابر قیمت می‌فروشند.
همکارش هم ادعا می‌کند:"خود وارد کننده دستش در دست بالاست، وارد کننده خودش تولید ایمپلنت هم می‌کند، اما تولید خودش را در همان پاکت‌های به نام نمایندگی خارجی اش که دارد در کشور توزیع می‌کند. "
آدرس که می‌خواهم می‌گوید:بگردید زیر پله ایی‌ها زیاد است.

                 سرمایه گذاری‌های فناورانه که خاک می‌خورد
دندان و پای شکستهدر ادامه تحقیقاتم با دکتر اکبرباقر زمانی سرمایه گذار کارخانه تولید ایمپلنت دندان در اصفهان آشنا شدم.
درواقع از دندان شکسته حاج محمد به پای شکسته تولید رسیدیم و در کارخانه اش قرار
مصاحبه گذاشتم، کارخانه ایی سوت و کور پر از دستگاه‌های خارجی، اما با هزاران قفل در ورودی.
تعجب مرا که از اوضاع می‌بیند، همانطور که دستگاه‌ها را نشانمان می‌دهد با غمی در چهره می‌گوید: هنوز نتوانستم مجوز‌های لازم را برای این کارخانه ۳۰ میلیارد تومانی به نرخ روز (با تسهیلات صندوق توسعه ملی و بانکی) بگیرم.

با تکان دادن سرش به نشانه تأسف مدعی است: تعارض منافع وجوددارد.
وی تعریف می‌کند که با خرید برترین دستگاه‌های خارجی برای کارخانه اش که هم اکنون هم در کشور‌های بزرگ در حال استفاده است، قرار بوده در سال ۱۳۹۱ یعنی ۹ سال پیش ایمپلنت تولید کند، آموزش هایش را هم دیده بوده و حتی گواهینامه‌های استانداردفناوری سلامت ایزو ۱۴۸۰۱ دندانپزشکی (آزمایش بارگذاری پویا برای ایمپلنت‌های دندانی درون استخوان) را اخذ کرده و از طرف دانشگاه صنعتی اصفهان هم محصولاتش تأیید شده است.

 

طبق آمار‌های ارائه شده، ۲۰ درصد ایمپلنت‌ها موجود در بازار نامرغوب و واردات این ایمپلنت‌ها از مبادی غیر رسمی بدون نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت می‌گیرد

دکتر باقر زمانی اضافه می‌کند:کارشناسان مسئول اخذ مجوز تولید ایمپلنت، خواسته اند برای تأیید آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تغیراتی در محصولش ایجاد کند.‌
می‌گوید: خوب ایجاد کنید مگر سخت است، اما پاسخ این تولید کننده ایمپلت قابل تأمل بود.


"ما می‌توانیم، ولی مشروط به اینکه عواقب بعدی را بپذیرند چرا که قطعا محصول ما با این تغییرات دچار مشکل می‌شود. "
با تلاش و به سختی موفق به برقراری مکالمه تلفنی با یکی از کارشناسان آزمایشگاه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌شوم.

دست بی نمک دندانپزشک و پای لنگ تولیدوی که نمی‌خواهد نامش فاش شود و مدعی است در غیر اینصورت از کار بیکار می‌شود می‌گوید: نمونه محصولات تولیدی دکتر باقری زمان کاملا مورد تأیید است از خود محصول دقتش صدهم و هزارم است تا دستگاه هایش که پیشرفته‌ترین دستگاه‌های روز دنیاست، اما خودم هم نمی‌دانم چرابه وی گیرمی دهند؛ و کارشناس صدور مجوز‌ها هم تنها شرط صدور مجوز را تأییدتولید کننده در آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌داند.

جالب است همه این‌ها در حالی است که با مستند تماس صوتی که دکتر باقر زمان سرمایه گذار کارخانه ایمپلنت در اختیارم می‌گذاردمتوجه می‌شوم پیشنهاد‌هایی از شرکت‌هایی داشته برای برون سپاری تولیداتشان یا اینکه تغییر در تولیداتشان که همه آن‌ها به سفارش کسانی بوده است که به کارخانه وی مجوز تولید نمی‌دهند.

وی نامه‌هایی مبنی بر دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تسهیل در صدور مجوز نشانم می‌دهد و از کارشکنی‌ها زیردستانش می‌گوید.
در لابه لای نامه ها، دستور اجرایی بانک مبنی بر توقیف وثیقه‌های سرمایه گذار کارخانه تولید ایمپلنت دندان به چشم می‌خورد. آن هم در روز‌هایی که کسی فروش ایمپلنت تقلبی را پیگیری نمی‌کند، اما بانک وثیقه سرمایه گذاران بومی را در سال جهش تولید به اجرا گذاشته است.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویدئوی طنز
آیران قایران" (آیران به معنای ماست و...
مسابقه‌ی عکاسی کمدی حیات‌ وحش که هرساله...
سومین سرطان شایع در خانم‌ها در ایران و...
میل و هوس شدید به شیرینی جات می تواند به...
طناب زدن خانم‌ها چگونه باید باشد تا ضرر...
۶ نوع محتوا که هرگز نباید در شبکه‌های...
گزارش تصویری
موشن گرافی
موشن گرافی
یکی از علل اصلی که کودکان عرق می‌کنند...
پخت شیرینی “پیشمه” در بین ترکمن‌ها رواج...
زیبایی حیاط خانه‌ای روستایی در گرگان با...
گزارش تصویری
هوشیاری راننده و سد کردن مسیر با خودرو،...
اینفوگرافی
مصرف غذای وعده های اصلی در سحری ،کمک به...

پربازدیدترین های ماه اخیر

نظرسنجی مخاطبین

مخاطب گرامی نظر شما در مورد برنامه های صدای مرکز چیست؟

آثار گرافیکی و تولیدات ویژه

نخستین نتایج انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد/ رئیسی پیشتاز و تبریک دیگر نامزدها
نخستین نتایج انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد/ رئیسی پیشتاز و تبریک دیگر نامزدها
جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور؛ نخستین نتایج انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تا این لحظه را اعلام کرد.
تصاویر کادر درمان گلستان پای صندوق سیار انتخابات
تصاویر کادر درمان گلستان پای صندوق سیار انتخابات
کادر درمان بیمارستان پنج آذر گرگان با مشارکت گسترده رأی خود را در صندوق سیار حوزه سلامت انداختند.
ساعات پایانی رای گیری؛ حضور گسترده مردم گلستان در شعب اخذ رای
ساعات پایانی رای گیری؛ حضور گسترده مردم گلستان در شعب اخذ رای
در ساعات پایانی رای گیری، حضور گسترده مردم گلستان در شعب اخذ رای همچنان ادامه دارد.
نماهنگ دست تو بده بمن
نماهنگ دست تو بده بمن
ویدئو
مردم میدان
مردم میدان
عکس
دفاع از حرم
دفاع از حرم
پوستر
اثر پلاک
اثر پلاک
موشن کمیک
استوری های پویش مرد میدان
استوری های پویش مرد میدان
پوستر
تجلی حضور
تجلی حضور
ویدئو
حضور حماسی مردم اق قلا
حضور حماسی مردم اق قلا
ویدئو
مسابقه عکس#مردم میدان
مسابقه عکس#مردم میدان
پوستر
روز حماسه
روز حماسه
ویدئو
روز انتخاب
روز انتخاب
عکس های روز انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای 1400
اسم -نمی برم
اسم -نمی برم
ویدئو
تعهد و تخصص
تعهد و تخصص
ویدئو