سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

رد پای خدا - نمایش محتوای صدا

 

 

رد پای خدا

رد پای خدا


فتح خرمشهر یکی از نشانه‌های پایداری آیات الهی است که خداوند آن را عبرتی برای ثابت قدم بودن اهل ایمان و بشارتی برای تمامی مسلمانان وهدایتی برای همه مظلومان جهان در برابر ستمگران جنایت پیشه قرار داد تا اعلام کند که ای کسانی که ایمان آورده‌اید هر گاه با فوجی از دشمن روبرو شدید پایداری کنید و خدا را پیوسته یاد آورید، باشد که پیروزمند و فاتح گردید.
فتح خرمشهر یک قطعه از تاریخ دلدادگی مردانی است که با اعتصام به حبل‌الهی پای به عرصه جهاد نهادند و با به نمایش گذاشتن ایمان دینی مملو از شعور محمدی (ص) و شور حسینی (ع) واقعه‌ای را رقم زدند که تمامی ناظران ریز و درشت جهان را به حیرت انداختند و قدرتمندان متکبر و مغرور را سراسیمه کردند.

بی شک واقعه آزادسازی خرمشهر یکی از حماسه‌های به یاد ماندنی رزمندگان دلاور سپاه اسلام می‌باشد که همواره همانند خورشید درخشان بر تارک تاریخ افتخار آفرین ۸ سال دفاع مقدس می‌درخشد، فتحی که حضرت امام خمینی (ره) از آن به عنوان ارزش‌های اسلامی یاد می‌کردند.


آری سوم خرداد یادآور خودباوری ملتی‌ است که با ایمان و جهاد در برابر تمام دنیای کفر و استکبار به مبارزه پرداخت و با استقامت و پایمردی حماسه‌ای آفرید که در قرون اخیر بی بدیل بود و به فتح ارزش‌های اسلامی منتهی شد و انشاءالله به نابودی کامل جهانخواران خواهد انجامید.


اکنون ملت ایران با نگاه به وقایع گذشته خود به یک تصمیم تاریخی دست یافته است که تنها راه رهایی از سلطه استکبار، پایداری و مقاومت و خودباوری برای رسیدن به پیشرفت و توسعه پایدار در همه عرصه‌های امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است که امروز نشانه‌های این تصمیم بزرگ درحال شکوفایی است و گذشت زمان آثار پی‌درپی این پیروزی را که ریشه در پیروزی خرمشهر دارد در تابلو تمام نمای ایران اسلامی به نمایش خواهد گذاشت. بازخوانی و شناخت زوایای پنهان حماسه بزرگ فتح خرمشهر که هویت دینی و ملی ایرانیان را به جهانیان عرضه کرد، برای جامعه امروز امری ضروری است.

 

به مناسبت روز سوم خرداد و فتح خرمشهر ویژه برنامه رد پای خدا در واحد صدای مرکز گلستانه تهیه شده است که امشب درساعت 20:30 الی 21 پخش خواهد شد. این برنامه به بررسی روند اتفاقاتی که منجر به فتح خرمشهر شد اختصاص دارد و در یکی از بخش های از صحبت های رییس بسیج رسانه استان سرهنگ جعفری بصورت گزارش تلفنی استفاده شده است.

 

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : محمد عاقل حقیقی

نویسنده : فاطمه شاه حسینی

گوینده: حسین عاشور

گزارشگر: زهرا برزگرخاندوزی

صدابردار: اعظم ابراهیمی

تاریخ تولید: سوم خرداد
آدرس کوتاه :