سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

سرفصل حماسه - نمایش محتوای صدا

 

 

سرفصل حماسه

سرفصل حماسه


در حالی که انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی(ره) به روزهای سرنوشت سازی نزدیک می‌شد همه اقشار مردم ایران از زن و مرد و پیر و جوان، سعی در ایفا کردن نقش تاریخی خود و عمل به تکلیف الهی داشتند. در این میان دانش‌آموزان و نوجوانان شور و حال دیگری داشتند.
صبح روز 13 آبان 1357، دانش‌آموزان در حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند، به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند تا صدای اعتراض خود را به گوش همگان برسانند.
این جوانان پر شور و خداجو، گروه گروه، داخل دانشگاه شدند و به همراه دانشجویان و گروه‌های دیگری از مردم در زمین چمن دانشگاه اجتماع کردند. ساعت 11 صبح، مأموران،‌ ابتدا چند گلوله گاز اشک‌آور در میان این جمعیت خروشان پرتاب کردند؛ اما، اجتماع کنندگان در حالی که به سختی نفس می‌کشیدند، صدای خود را رساتر کرده و با فریاد الله‌اکبر، لرزه بر اندام مأموران مسلح شاه افکندند. در این هنگام تیراندازی آغاز شد و جوانان و نوجوانان بی‌گناه، یکی پس از دیگری، در خون خود غلتیدند. در این روز، 56 نفر شهید و صدها نفر مجروح شدند.

حال با گذشت 40 سال از آن زمان هنوز توطئه های استکبار جهانی ادامه دارد و رییس جمهور آمریکا در پی افزایش تحریم ها علیه ایران می باشد. در اعتراض به او و گرامیداشت روز دانش آموز فردا مرم سراسر استان گلستان همراه با هم وطنان عزیزمان در مسیرهای اعلام شده در شهرهای مختلف اقدام به راهپیمایی خواهند پرداخت. صدای مرکز گلستان هم ویژه برنامه سرفصل حماسه به همین مناسبت در فردا یکشنبه 13 آبان تقدیم مخاطبان رادیو خواهد کرد. این برنامه ساعت 9 الی 11 صبح پخش خواهد شد.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده:  مجتبی طالبی

نویسنده: مجتبی طالبی    

گوینده: مریم ملانوروزی

صدابردار: نازنین میر فندرسکی

گزارشگر: عباس رسول آبادی، سالار احمدی، علیرضا پیشکار، مرضیه اسدی

تاریخ تولید: 13 آبان
آدرس کوتاه :