سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

شبکه اطلاع رسانی استانداری گلستان درمناطق روستایی توسعه می یابد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شبکه اطلاع رسانی استانداری گلستان درمناطق روستایی توسعه می یابد

شبکه اطلاع رسانی استانداری گلستان درمناطق روستایی توسعه می یابد


شبکه اطلاع رسانی استانداری گلستان درمناطق روستایی توسعه می یابد

شبکه اطلاع رسانی استانداری گلستان درمناطق روستایی توسعه می یابد

حجت الاسلام جواد نجفی روز چهارشنبه در همایش استانی رجبیون که به مناسب فرا رسیدن ماه رجب و با حضور مسئولان برگزار کننده آیین اعتکاف در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: تلاوت قرآن کریم، برگزاری گفتمان دینی، حلقه های معرفت و مسابقه کتابخوانی از برنامه های پیش بینی شده در زمان اجرای این آیین خواهد بود.
وی بیان کرد: آیین های اعتکاف در سال های اخیر با اقبال مردم و به خصوص جوانان مواجه شده و همه ساله شاهد افزایش تعداد شرکت کنندگان در این مراسم معنوی هستیم.
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: سال قبل در 162 مسجد استان بیش از 13 هزار نفر در آیین اعتکاف شرکت کردند و امسال مساجد گلستان برای میزبانی از شرکت کنندگان بیشتری آماده می شود.
حجت الاسلام نجفی ادامه داد: براساس آمارهای موجود، بیش از 75 درصد شرکت کنندگان مراسم اعتکاف سال گذشته در استان جوانان بودند.

** اعتکاف نقش بسزایی در تقویت باورهای دینی دارد
نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: اعتکاف نقش بسزایی در تقویت باورهای دینی دارد و افراد را به سوی ارزش های الهی و سعادت جامعه هدایت می کند.
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی اظهار کرد: اعتکاف یک سنت حسنه و اوج دینداری جامعه است که با وجود هجمه های فرهنگی و بد اخلاقی ها، نسل جوان در این امر مهم پیش قدم هستند که نشان از دینداری و ارزش مداری آنان دارد.
امام جمعه گرگان افزود: در شرایطی که دشمنان تلاش دارند تا به فرهنگ اسلامی آسیب وارد کنند و جوانان ایران اسلامی را از راه خیر و معنویات دور کنند باید با توسل به ارزش های اسلامی این تلاش ها را بی اثر کرد.
نماینده ولی فقیه در گلستان اعتکاف را فرصتی مغتنم برای خودسازی و تقرب به خداوند و دوری از تجملات و راهبردی اصولی برای ترک تعلقات مادی بیان کرد.
آیین معنوی و عبادی اعتکاف همزمان با ایام البیض (روزهای سپید) و مصادف با روزهای سیزدهم تا پانزدهم ماه رجب (دوم تا پنجم اردیبهشت سال جاری) در مساجد سراسر کشور برگزار می شود.
استان گلستان افزون بر دو هزار مسجد دارد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.