رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

شهید سيد كريم حسيني - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محتوای تولیدات ویژه

شهید سيد كريم حسيني


سيد كريم حسيني،

نام پدر : يحيي محل شهادت : گرگان

تاریخ تولد : 1342/4/1 تاریخ شهادت : 1360/6/29

زندگينامه شهيد:

شهيد سيد كريم حسيني سال 1342 در روستاي «دودانگه» از توابع شهرستان گرگان و خانواده‌اي مذهبي به دنبا آمد. او از طبقه ي كشاورز بود. دوره ابتدايي را در زادگاه خود، راهنمايي را در روساي سرخنكلاته و دبيرستان را در گرگان به پايان رساند. در سال 1357 بدليل علاقه به علوم ديني وارد حوزه ي علميه ي امام صادق(ع) گرگان شد.

سيد كريم حسيني، داراي اخلاق و رفتار پسنديده بود؛ هرگز در انجام فرايض ديني كوتاهي نمي كرد؛ همواره به ياد خدا بود و قرائت قرآن را بسيار دوست مي داشت. اغلب شبها نماز شب مي خواند و روزهاي دوشنبه و پنجشنبه هر هفته روزه مي گرفت و هميشه گوش به فرمان امام امت(ره) بود در تظاهرات عليه رژيم نيز فعالانه شركت مي نمود و در توزيع نوارهاي سخنراني امام (ره) تلاش وافري از خود نشان مي داد.

در سال 1359 پس از تهاجم نظامي عراق، جهت مقابله با آن دشمن متجاوز، عازم جبهه شد و مدت 2 ماه در جبهه آبادان با مزدوران آمريكايي جنگيد اما پس از مدتي مجروح شد. سپس، جهت درمان به گرگان برگشت. پس از بهبودي دوباره عازم جبهه شد و براي بار دوم نيز مورد اصابت تركش خمپاره قرار گرفت و از ناحيه دست مجروح شد و به ناچار جهت مداوا مجدداً به گرگان بازگشت. بعد از اين ماجرا، سعي كرد تا بهبودي كامل، دروس حوزوي را ادامه دهد.

شهيد سيد كريم حسيني بعنوان يك طلبه و مجروح جنگي، همواره تلاش مي كرد در پاسخ به فرمان امام(ره)، در صحنه هاي انقلاب، حضور مؤثري داشته باشد. لذا در مدت اقامت در گرگان ضمن تحصيل در حوزه، مسئوليت حفاظت از آيت الله طاهري، نماينده مجلس خبرگان را برعهده مي گيرد. تا اينكه سرانجام در شب يكشنبه مورخه 28 شهريور 1360 به هنگام خروج از مسجد، توسط منافقين كوردل از پشت سر مورد سوء قصد قرار مي‌گيرد و به درجه ي رفيع شهادت نايل مي‌آيد.

فرازهايي از وصيت نامه شهيد:

اميدوارم تا آخرين نفس در راه اسلام فداكاري كنم.

پدر و مادر عزيزم، افتخار كنيد كه فرزندتان را در راه خداوند، به اين جنگ، كه جنگ اسلام و كفر است، فرستاديد.

راه شهيدان را ادامه دهيد و در جبهه ها شركت نماييد تا صدام را سرنگون كنيد.

بنام خداي ابراهيم(ع)، بنام خداي محمد(ص)، بنام خداي پرچمدار امام زمان، مهدي موعود(عج)، خميني بت شكن بنام خداي مردم قهرمان ايران، درود و سپاس بر روان تمام شهيدان راه اسلام.

هيچ ناراحت نباشيد. ما در جنگ با كافران بعثي هستيم و خداي بزرگ و توانا به ما، مسلمين وعده پيروزي داده است.

خدا با ماست، فقط شما دعا كنيد كه اسلام پيروز شود.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.