جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

قطعه ای از بهشت به افق صدا و سیمای گلستان - نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

قطعه ای از بهشت به افق صدا و سیمای گلستان

قطعه ای از بهشت به افق صدا و سیمای گلستان


صدا و سیمای گلستان درماه مبارک رمضان

قطعه ای از بهشت به افق صدا و سیمای گلستان

 

قطعه ای از بهشت به افق صدا و سیمای گلستان

 

صدا و سیمای گلستان با قطعه ای از بهشت به افق ماه عاشقان میهمان سفره های آسمانی مردم گلستان می شود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، مدیر کل صدا و سیما در جلسه هماهنگی ویژه برنامه‌های ماه میهمانی خدا و با شعار در خانه می‌مانیم و تلویزیون می بینیم اظهار داشت: در حال حاضر و طبیعتا به خاطر دنیای پر از کرونا مخاطب به دنبال محتوای جذاب است و در ماه میهمانی عاشقان نیاز مخاطب به رسانه ملی و استانی بیش از گذشته است بنابراین صدا و سیمای گلستان با تولید و پخش برنامه‌های خبری، تولیدی  رادیویی، تلویزیونی و فضای مجازی به دنبال رضایت هر چه بیشتر مخاطبان است.

منتظر حجت در ادامه افزود: معاونت سیما با دو ویژه برنامه بصورت زنده درماه مبارک رمضان  میهمان خانه های گرم مردم همیشه همراه گلستان می شود، ویژه برنامه سحر با عنوان " قطعه ای از بهشت " است که  در سحرهای ماه رمضان ساعت 3:20 تا اذان صبح به تهیه کنندگی و کارگردانی جمال الدین نصرتی روی آنتن می رود، این برنامه یک برنامه معارفی بوده ومی کوشد درخصوص مسائل مختلف مذهبی واعتقادی قابل طرح در ماه رمضان با حضور کارشناسان برجسته استان، بیان خاطره از زبان سحرخیزان، مناجات  و دعای سحر را با اجرای مهدی خالقی روی آنتن می برد.

ویژه برنامه "به افق بهشت" هر شب ساعت 19:20 به  مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی ابراهیم امیرخانی با هدف ایجاد لحظات معنوی و نشاط انگیز برای روزه داران پخش می شود.

این برنامه با بخش های متنوعی از جمله کارشناس مذهبی در خصوص بیان آداب و رسوم روزه داری در روزهای کرونایی و بیان احکام،  رزق حلال؛ گزارشی از مشاغل در ماه مبارک رمضان، رمضان در استرآباد و ... با اجرای مهران جمال لیوانی روی آنتن می رود.

برنامه " پای سخن دوست" هر روز ساعت 19:15 به مدت 10 دقیقه با سخنرانی آیت ا... شاهرودی به تهیه کنندگی و کارگردانی حمیدرضا اسماعیل پور ، 18:40 به مدت 30 دقیقه با سخنرانی آیت ا... نورمفیدی به تهیه کنندگی و کارگردانی یزدان خاندوزی  و 13:10 به مدت 25 دقیقه با سخنرانی آیت ا... علوی گرگانی به تهیه کنندگی و کارگردانی آیت پهلوانی در طول این سی روز و سی شب از سیمای گلستان پخش می شود.

وی در ادامه با اشاره با اینکه ویروس کرونا تاثیر فراوانی در بخش های مختلف کشورمان گذاشته افزود: با توجه به پیشگیری ویروس کرونا امسال  تلاوت نورانی قرآن کریم با عنوان "محفل انس با قرآن "  که هر سال بطور زنده از دو بارگاه ملکوتی امامزاده عبدالله گرگان(ع) و امامزاده یحیی بن زید(ع) گنبد با حضور اقشار مختلف مردم همراه با برجسته ترین قاریان شیعه و اهل سنت استان در ماه مبارک رمضان تقدیم بینندگان همیشه همراه گلستانی میشد امسال بصورت باز پخش ساعت 13:45به مدت 60 دقیقه تقدیم بنندگان می شود.

در ادامه مدیر کل صدا و سیما به معرفی  برنامه های معاونت صدای فارسی  و برون مرزی این مرکز پرداخت و بیان داشت: رادیو گلستان با ویژه برنامه " نجوای نیاز " بصورت زنده  از ساعت 3:00 بامداد به مدت 120 دقیقه تا اذان صبح همراه سحرخیزان گلستانی می باشد.

این برنامه به تهیه کنندگی مجتبی طالبی با پخش برنامه هایی از قبیل پخش دعا و مناجات (با صدای مداحان و هنرمندان گلستانی)،  دعای ابوحمزه ثمالی،  بیانات آیت ا... نورمفیدی (درسهایی از قرآن)، فضا سازی برای اذان صبح، مسابقه، پیام مهدوی و توجه دادن قلب ها به حضرت ولیعصر (عج)، گفتگو با مناجات خوان ها و شنوندگان حرفه ای رادیو گلستان با بیان حال و هوای سحر،  گپ و گفتگوی مجازی با صاحبان مشاغل شب و مدافعان سلامت و... روی آنتن می رود.

منتظر حجت از ویژه برنامه افطار رادیو گلستان با عنوان  "ساعت سرور" نام برد و اظهار داشت: ساعت  سرورعنوان برنامه ایست که به صورت زنده از ساعت 19:00 تا 20:30 با بخش هایی از جمله پرداختن به آداب و رسوم اقوام در ماه رمضان، حضور کارشناسان در خصوص در خانه می مانیم و نکات بهداشتی برای پیشگیری از کرونا، معرفی مشاهیر و بزرگان و عالمان دینی استان، پخش دعای بومی با لهجه های و گویش های اقوام، پخش قرآن همراه با ترجمه، پخش دعاهای ماه مبارک رمضان و شرح دعا توسط کارشناسان، معرفی تولیدکنندگان و کارآفرینان موفق و ...همراه شنوندگان همیشه همراه گلستانی در ساعات ملکوتی افطارمی باشد.

وی  در ادامه بیان داشت: رادیو برون مرزی نیز با ویژه برنامه "ضیافت الهی یا (الله تعالی نگ ضیافت چاغلاری)" ویژه برنامه سحری رادیو ترکمنی و برون مرزی گلستان است که بصورت زنده ویژه این ایام هر روز از ساعت 2:00 بامداد به مدت 180 دقیقه با بخش هایی از جمله کلام رهبری، ترجمه دعای سحر، پاسخ به سوالات مذهبی، پخش تلفن های مخاطبان برون مرزی، ارتباط زنده با روحانیون و کارشناسان، ترتیل قرآن کریم، تواشیح و ... به تهیه کنندگی احمد قرنجیک و عبدالطیف گرکز روی آنتن می رود.

مدیرکل صداوسیمای گلستان همچنین به ویژه برنامه های "معاونت خبر" اشاره کرد و اذعان داشت : این معاونت نیز با اطلاع رسانی، تولید و پخش 25 گزارش موضوعی رمضان، 3 برنامه گفتگوی ویژه خبری، تهیه و ارسال اخبارتولیدی تلویزیونی و رادیویی به تهران و شبکه های سراسری را برای این ماه مبارک تدارک دیده است.

منتظر حجت در پایان به فعالیت های "معاونت فضای مجازی" برای این ایام اشاره کرد و افزود: معاونت فضای مجازی استان نیز همراه با دیگر معاونت های مرکز مطالب متنوع با موضوع ماه رمضان و شب های قدر و جشن رمضان را تولید کرده است از جمله می توان به بارگذاری روزانه قرآن کریم و ادعیه مناسب در قالب عکس و صوت،  ساخت کلیپ‌ها و موشن گرافیک‌های کوتاه بهداشت عمومی، برنامه های آگاهی بخش پزشکی و روانشناسی، برگزاری پویش رزمایش همدلی در رادیونما و تلویزیون، تولید پوستر و اینفوگرافی، موشن گرافیک، تهیه عکس نوشت در خصوص موضوعات مرتبط با ماه مهمانی خدا، تهیه موزیک ویدئوهای جذاب و شنیدنی به مناسبت جشن رمضان، کلیپ های مناجات خوانی، کلیپ ادعیه، تولید و انتشار پست های مرتبط با مناسبتهای ماه مبارک رمضان از جمله شبهای قدر، ایام شهادت امام علی (ع)، جشن مهمانی خدا و ... نشر بسته های ویژه فضای مجازی از جمله عملکرد معاونت فضای مجازی رسانه استانی در این ایام خواهد بود.

آدرس کوتاه :


گزارش تصویری آرشیو

بانوی کارآفرین بندرخمیر در منزل خود...
یک دامداری صنعتی در آق قلا که از چهار...
بزرگترین مزرعه یکپارچه گل نرگس کشور در...

اطلاعیه های استان

احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات گلستان با افزایش دمای هوا
احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات گلستان با افزایش دمای هوا
سرپرست مدیریت مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: افزایش دمای هوا در استان وقوع بهمن، ذوب برف در ارتفاعات و افزایش سطح آب رودخانه‌ها را در پیش دارد.
امام جمعه اهل سنت مراوه‌تپه درگذشت
امام جمعه اهل سنت مراوه‌تپه درگذشت
آخوند "خوجه‌دردی غراوی‌فر" امام جمعه اهل سنت شهرستان مرزی مراوه‌تپه در شرقی‌ترین قسمت استان گلستان سحرگاه امروز چهارشنبه به دلیل کهولت سن در ۹۳ سالگی دار فانی را وداع گفت.
بستری ۴۰۳بیمار مبتلا به کرونا؛ بندرگز و کردکوی همچنان در وضعیت قرمز
بستری ۴۰۳بیمار مبتلا به کرونا؛ بندرگز و کردکوی همچنان در وضعیت قرمز
در حال حاضر ۴۰۳بیمار مبتلا به کووید۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند.
مشاهده آرشیو