رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

مسابقه آشپزی در روستای کفشگیری - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محتوای تولیدات ویژه

مسابقه آشپزی در روستای کفشگیری

مسابقه آشپزی با شرکت گروهی از بانوان روستای کفشگیری در محل این روستا برگزار شد.«کفشگيري» نام روستايي است در 13 كيلومتري غرب گرگان ،در مسير جاده قديم گرگان به کردکوي واقع است.

كفشگيري از قديمي ترين روستاهاي بخش مركزي گرگان است كه تعدد و تنوع آثار تاريخي درآن منحصر بفر داست.اين روستا با جمعيتي بالغ بر 2240 نفر در قالب 700 خانوار يکي از روستاهاي تاريخي شهرستان گرگان مي باشد.

شغل اصلي مردمان اين روستا كشاورزي و دامداري است . كوهستانهاي يانسر(منطقه هزارجريب ) و دهكده جهاننما (مشرف بر دشت گرگان )  در البرز مركزي ،مناطق ييلاقي اهالي كفشگيري بوده است.

بافت منحصر بفرد تاريخي كفشگيري و وجود امكانات در روستا موجب شده اين روستا ظرفيت بالقوه براي پذيرش گردشگر باشد . وجود  سالن پذيرايي  با گنجايش هزار نفر،بعنوان  مجهز ترين و بروز ترين  سالن پذيرايي روستايي استان با برخورداري از فضاي روستايي و امكاناتي قابل قياس با پيشرفته ترين سالنهاي پذيرايي استان  ، همچنين قهوه خانه  با گنجايش 200 نفر و با محيط سالم روستايي و چشم اندازي به طبيعت دلنشين بخشي از ظرفيت كفشگيري در بخش گردشگري است. مردمان خون گرم و مهمان دوست و وجود امكانات ديگري  از جمله پمپ بنزين ، درمانگاه و...    در كنار عوامل ذكر شده پاسخگوي  حداقل نيازهاي پذيرش گردشگر خواهد بود.بازديد از كفشگيري و فضاي تاريخي و طبيعت منطقه  مي تواند   تجربه اي  دل انگيز براي علاقه مندان طبيعت ،تاريخ و روستا باشد. 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.