سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

ملکوت آسمان - نمایش محتوای موسیقی

 

 

ملکوت آسمان

ملکوت آسمان


 

نماهنگی دیدنی و تاثیر گذار در مورد حضرت امام رضا (ع) با صدای استاد کریمخانی وآهنگسازی آریا عظیمی نژاد. « آمدم ای شاه ، پناهم بده خط امانی ز گناهم بده / ای حَرمَت ملجأ در ماندگان دور مران از در و ، راهم بده / ای گل بی خار گلستان عشق قرب مکانی چو گیاهم بده / لایق وصل تو که ممن نیستم اِذن به یک لحظه نگاهم بده » .

محمدعلي كريم خاني متولد سال 1329 شهر قزوين :

استاد کریم خانی یکی از اساتید آواز مذهبی ایران است از بهترین آثار وی می توان به (( آمدم ای شاه پناهم بده )) و همچنین (( نجوای عاشورایی - حسین آرام جانم - حسین روح و روانم )) اشاره کرد

محمّد على كريم خانى در انتخاب شعر دقت خاصى را مبذول مى‏دارد بطوريكه براى مداحى در يك مجلس و يا يك محفل، اشعار زيادى را مطالعه مى‏كند ديوان‏هاى مختلف را بررسى كرده و با يك دقت نظر، اشعار زيبا، پرمحتوا و اشعارى كه از روح والاى شاعران نشأت گرفته باشد را گلچين مى‏نمايد.

همين وسواس در انتخاب شعر كار استاد كريم خانى را از ديگران متمايز كرده است و وقتى اين اشعار زيبا با هنر استاد كريم خانى تلفيق مى‏شود زيبايى و ماندگارى كار دو چندان مى‏شود.

محمّد على كريم خانى همه قابليت‏هاى صداى خود را بكار گرفته و به عبارتى ديگر با تمام وجود و با صلابتى خاص و با انتخاب زيباترين و در عين حال مناسب‏ترين آهنگ‏هاى دستگاه‏هاى موسيقى اصيل ايران، آثار فاخر و ارزشمندى را ارائه مى‏نمايد. از تحريرهاى زيبا و متنوع در اجراهاى ايشان نمى‏توان چشم پوشى كرد.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.