رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۸

نقش انکار ناپذیر صدا و سیما در ترویج مطالعه و کتاب خوانی - نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

نقش انکار ناپذیر صدا و سیما در ترویج مطالعه و کتاب خوانی

صدا و سیما و کتاب خوانی

نقش انکار ناپذیر صدا و سیما در ترویج مطالعه و کتاب خوانی
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با هدف توسعه همکاری  در جهت ترویج فرهنگ کتاب خوانی با مدیر کل صدا و سیمای گلستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیما، مدیرکل صدا وسیما در این دیدار ضمن خیر مقدم با اشاره به اهمیت کتاب و کتاب خوانی در فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، افزود: نگاه ویژه معظم ‌له به امر کتاب و کتاب خوانی و منویات ایشان در این زمینه موید تکلیف و لزوم توجه هر چه بیشتر مدیران دستگاههای فرهنگی به این موضوع مهم است.
منتظر حجت در ادامه با اعلام این موضوع که سهم کتاب در انتقال دانش‌ها گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است بیان داشت: پدید آوردن آثار علمی و فرهنگی مکتوب از توصیه‌های مهم اولیای دین است و به گسترش دانش کمک می‌کند و به عنوان یک میراث مهم فرهنگی برای نسل‌های آینده ماندگار خواهد بود.
وی اظهار داشت: افزایش انس و علاقه ی مردم به مطالعه و کتابخوانی از مهمترین اولویت های فرهنگی رسانه ی استانی است که در این راستا از طرح های خلاقانه، ابتکاری و پیشنهادهای سازنده استقبال می کنیم.
مدیرکل صداو سیما افزود: آمادگی داریم تا با تولید و ساخت برنامه های اختصاصی با موضوع کتاب و کتاب خوانی با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان در جهت ترویج کتاب خوانی اقدام کنیم.
منتظر حجت در پایان با اشاره به ضرورت توسعه و ترویج اهمیت کتاب و فرهنگ کتاب خوانی در جامعه تصریح کرد: هر اندازه جامعه با کتاب مأنوس باشد در کاهش آسیبها و معضلات اجتماعی موثر خواهد بود.
در ادامه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان به نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی اشاره کرد و افزود: صدا و سیمای گلستان با تولید گزارش های خبری و تولیدی، بسیارموفق عمل کرده که زحمات و تلاش های این مجموعه قابل قدردانی است.
آخوند میرزاعلی در ادامه  تاثیر تبلیغات توسط صدا وسیما را، در افزایش مشارکت مردم به امر کتاب و کتاب خوانی انکارناپذیر دانست.
وی همچنین از آمادگی این اداره کل برای همکاری با صدا وسیما در جهت تولید برنامه های کتاب محور خبر داد و گفت: کارشناسان و کتابداران ما آمادگی این را دارند تا در برنامه های مختلف، کتاب های مناسب و مفید را به مخاطبین معرفی کنند.
 

آدرس کوتاه :

گزارش تصویری آرشیو

مراسم روز استکبارستیزی امروز همزمان با...
برداشت انار از ۷۰۰ هکتار باغات استان...
مراسم عزاداری تاسوعای حسینی همزمان با...

اطلاعیه های استان

ویژه هفته وحدت
فراخوان
ویژه هفته وحدت
فراخوان
قطع گاز در ۳۰ روستای گلستان
اخطاریه
قطع گاز در ۳۰ روستای گلستان
به علت تغییر شبکه گاز رسانی و تعمیرات روز سه شنبه گاز یک شهر و ۳۰روستا در شهرستان‌های گرگان و مینودشت قطع خواهد شد.
نفوذ سامانه ناپایدار از امشب
اخطاریه هواشناسی
نفوذ سامانه ناپایدار از امشب
آبگرفتگی خیابان‌ها، طوفانی شدن دریا و کاهش ۱۲ درجه‌ای دما از پیامد‌های نفوذ این سامانه است.
مشاهده آرشیو