جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

نقش تاثیرگذار برنامه های صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتابخوانی در گلستان - نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

نقش تاثیرگذار برنامه های صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتابخوانی در گلستان

نقش تاثیرگذار برنامه های صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتابخوانی در گلستان


ترویج فرهنگ کتابخوانی

نقش تاثیرگذار برنامه های صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتابخوانی در گلستان
مدیر کل کتابخانه های استان با منتظر حجت مدیر کل صدا و سیمای گلستان در خصوص برنامه ریزی برای توسعه فعالیتهای فرهنگی و ترویج کتابخوانی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیما، مدیر کل صدا و سیما در ابتدای این دیدار ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی و نقش رسانه‌ها در ترویج این پدیده ارزشمند، افزود: توسعه جوامع با ارتقای دانایی افراد آن جامعه میسر می شود واین مهم با مطالعه کتاب ایجاد می شود و صدا و سیما به عنوان یک رسانه فراگیر آمادگی تبلیغ، ترویج و فرهنگ سازی در خصوص کتاب و کتابخوانی را دارد.
منتظر حجت در ادامه با بیان اینکه افزایش سرانه مطالعه یکی از شاخصه‌های مهم توسعه یافتگی در دنیای امروز است، اظهار داشت: وجود شبکه‌های اجتماعی، فضای مجازی و کتابخانه‌های الکترونیک که باعث سهولت در دسترسی به اطلاعات شده‌اند می‌طلبد که متولیان فرهنگ در حوزه کتاب و کتابخوانی جهت حفظ مخاطب خود و سوق دادن عموم مردم به سمت کتابخانه‌ها تلاشی وافر و برنامه‌ریزی مدونی داشته باشند.
وی افزود: افزایش انس و علاقه ی مردم به مطالعه و کتابخوانی از مهمترین اولویت های فرهنگی رسانه ی استانی که در این راستا از طرح های خلاقانه، ابتکاری و پیشنهادهای سازنده استقبال می کنیم.
مدیر کل صدا و سیما بیان داشت: آمادگی داریم تا با تولید و ساخت برنامه های با موضوع کتاب و کتابخوانی با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان در جهت ترویج کتابخوانی اقدام کنیم و بحث کتاب و مطالعه به گونه ای است که می توان از آن در همه برنامه ها استفاده کرد.
در ادامه این دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن قدردانی از حمایت ،همکاری  و پیشنهادات موثر و سازنده ی مدیر کل صداوسیما و مساعی ارزشمند ایشان نسبت به کتابخانه های عمومی ، اظهار داشت: این پشتیبانی ها مجموعه ی کتابخانه های استان را در انجام هرچه بهتر خدمات و فعالیت ها دلگرم می سازد.
میرزاعلی ترویج فرهنگ کتابخوانی را نیازمند تولید برنامه های کوتاه، جذاب و تاثیر گذار در رادیو و تلویزیون عنوان کرد و گفت : برای ترویج کتابخوانی در جامعه نیازمند حمایت جدی رسانه ها به ویژه صدا و سیما هستیم و باید در تولید محتوای برنامه ها، کتابخوانی و کتابخانه ها بیشتر مدنظر قرار گیرد.
وی اعتلای سطح فرهنگ و افزایش آگاهی و معلومات عموم مردم را فصل مشترک فعالیت‌های اداره کل کتابخانه‌های استان و رسانه استانی برشمرد و افزود: صداوسیما در راستای رسالت ذاتی خود مبنی بر گسترش و اعتلای سطح فرهنگی جامعه می‌تواند در ایجاد علاقه‌مندی و سوق دادن عموم مردم به سمت کتاب و کتابخوانی نقشی مهم و اساسی ایفا کند و انتظار داریم در تولید محتوای برنامه‌ها بیشتر از کتابخوانی و کتابخانه‌ها استفاده شود.

 

آدرس کوتاه :


گزارش تصویری آرشیو

برخی صاحبان املاک تجاری با بخشش اجاره...
بسیج ابتکار بزرگ امام خمینی (ره) برای...
مردم انقلابی گرگان در پنجم آذر۵۷ به...

اطلاعیه های استان

ورود سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان
ورود سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان
با نفوذ سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان افزایش ابر ،بارش باران و در مناطق سرد سیر بارش برف پیش بینی می شود.
۳۱۵۰ پاسخگوی شکایات کرونایی مردم گلستان
۳۱۵۰ پاسخگوی شکایات کرونایی مردم گلستان
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به‌منظور برقراری ارتباط دو سویه با مردم در زمینه بیماری کرونا شماره تلفن ۳۱۵۰ به دریافت گزارش‌ها و شکایات مردمی هم اختصاص یافت.
جشنواره بین‌المللی
جشنواره بین‌المللی "فرهنگ اقوام ایران زمین" به صورت مجازی در گلستان برگزار می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از برنامه‌ریزی برای برگزاری مجازی جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در استان خبر داد.
مشاهده آرشیو