سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

ویژه برنامه شهادت امام صادق(ع) - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه شهادت امام صادق(ع)

ویژه برنامه شهادت امام صادق(ع)


چون نیمه شب برای خواندن نماز شب بر می خاست با صدای بلند ذکر می گفت و دعا می خواند تا اهل خانه بشنوند وهرکس بخواهد برای عبادت برخیزد. هنگامی که ماموران حکومت برای دستگیری وی شبانه از دیوار منزلش وارد می شدند، او را درحال راز و نیاز با توانای بی همتا یافتند. آن گرامی ذکر رکوع وسجود را بسیار تکرار می کرد.

هشام بن سالم می گوید: امام صادق علیه السلام هنگامی که تاریکی شب فرا می رسید، انبانی از نان و گوشت و پول را بر می داشت و بردوش می نهاد و به سوی نیازمندان شهر مدینه می شتافت و آن ها را میانشان تقسیم می کرد. آن ها او را نمی شناختند.

زمانی که امام صادق علیه السلام رحلت کرد و آن انفاق های شبانه ادامه پیدا نکرد، نیازمندان فهمیدند که چه کسی هرشب به آن ها غذا و پول می داد.

امام صادق علیه السلام - در ایام قحطی - دستورمی داد برای تهیه آرد گندم را با جو مخلوط کنند و می فرمود: من می توانم برای خانواده ام آرد گندم خالص تهیه کنم ولی دوست دارم در زندگی اندازه و حساب و کتاب را خوب رعایت کنم.

همزمان با سالروز شهادت امام صادق علیه السلام واحد صدای مرکز گلستان ویژه برنامه ای را بطور زنده تقدیم مخاطبان و دوستداران آن امام همام خواهد کرد که به بررسی نحوه و علت شهادت، اخلاق و منش امام صادق علیه السلام می پردازد.

این برنامه ساعت 9:00 الی 11:00 صبح بطور زنده در روز شهادت پخش خواهد شد.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: محسن بنیامین

صدابردار: راحله بسطامی

نویسنده: زهرا رحیم حسینی

گزارشگر: رضا شاهزاده قاسمی

تاریخ تولید: خرداد 99
آدرس کوتاه :