سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

ویژه تاسوعا و عاشورا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه تاسوعا و عاشورا

ویژه تاسوعا و عاشورا


امام خمینی (ره) در زمینه قیام امام حسین(ع) فرمودند: اگر عاشورا و فداکاری خاندان پیامبر نبود، بعثت و زحمات جان فرسای نبی اکرم صلی‏الله‏علیه‏و‏آله را طاغوتیان آن زمان به نابودی کشانده بودند.

اگر عاشورا نبود، منطق جاهلیت ابوسفیانیان که می‏خواستند قلم سرخ بر وحی و کتاب بکشند و یزید، یادگار عصر تاریک بت پرستی، که به گمان خود باکشتن و به شهادت کشیدن فرزندان وحی امید داشت اساس اسلام را برچیند و با صراحت و اعلام «لاخبر جاءَ ولا وحی نزل» بنیاد حکومت الهی را برکند، نمی‏دانستیم به سر قرآن کریم و اسلام عزیز چه می‏آمد.

لکن اراده‏ی خداوند متعال بر آن بوده و هست که اسلام رهایی بخش و قرآنِ هدایت افروز را جاوید نگه دارد و با خون شهیدانی چون فرزندان وحی، احیا و پشتیبانی فرماید و از آسیب دهر نگه دارد و حسین بن علی علیه‏السلام آن عصاره‏ی نبوت و یادگار ولایت را برانگیزد، تا جان خود و عزیزانش را فدای عقیده‏ی خویش و امت معظم پیامبر اکرم علیه‏السلام نماید، تا در امتداد تاریخ، خون پاک او بجوشد و دین خدا را آبیاری فرماید و از وحی و رهاوردهای آن پاسداری نماید.  

حدیث نبوی «حسین منی و انا من حسین» در همین راستا معنی می‏یابد. پیغمبر هم فرمود که اَنَا من حسین یعنی دیانت را او نگه می‏دارد و این فدا کاری دیانت اسلام را نگه داشته است، و ما باید نگهش داریم.

به مناسبت ایام عاشورا و تاسوعای حسینی عوامل سیمای گلستان به میان دسته ها و مجالس مردم هم استانی مان خواهند رفت و بطور زنده به انعکاس شور و حال موممنان عزادار خواهند پرداخت.

امشب 17به تاریخ  شهریور 98 برابر با شب تاسوعا گروه سیار معاونت سیما در شهر مینودشت و فردا برابر با شب عاشورا در شهر جلین، مسقر خواهند شد و به ضبط  و ارسال مراسم خواهند پرداخت.

مدت این برنامه حدود 45 دقیقه و زمان پخش آن ساعت 21:45 دقیقه می باشد.

Loading the player...
سال تولید: شهریور 98
عوامل تولید:

تهیه کننده: ابراهیم امیرخانی

کارگردان تلویزیونی: مهدی شمقدری

تصویر: جلیل خمبری، حمید اسماعیل پور، رضا صمد لویی

صدا: ولی اسماعیل زاده

دستیاران: محمد پاسندی، اسماعیل امیرخانی، محسن مشهدی رضا

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.