رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

پارک جنگلی امام رضا(ع) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محتوای تولیدات ویژه

پارک جنگلی امام رضا(ع)

پارک جنگلی امام رضا(ع)


پارک جنگلی کردکوی..
مساحت عرصه پارک: ۵۴ هکتار...
پستی و بلندی : دارای دره های بسیار کم عمق....
شیب : شیب عمومی پارک شمالی و در صد شیب نسبتاً کم (میانگین ۱۰/۶۴ % )...
حداکثر و حداقل میانگین ارتفاع : حداقل ۱۴۵ متر و حداکثر ۳۶۰ متر و میانگین ارتفاع از سطح دریا حدود ۲۲۲ متر می باشد ..
جوامع گیاهی در پارک جنگلی...
ناحیه زیبای پارک جنگلی کردکوی ار عناصر گیاهی متنوعی برخوردار است که عناصر درختی آن از درختن پهن برگ عمدتاً گونه های ممرز و انجیلی همراه با گونه های راش ، بلوط ، افرا ، توسکاو لرگ تشکیل شده است . این درختان در پائیز بواسطه رنگ زیبائی که دارد به خوبی متمایز می شوند . درخت انجیلی به رنگ سرخ و درختان ممرز به رنگ لیموئی در می آیند . در این حالت جنگل منظره با شکوهی به خود می گیرد .
درختان ممرز گونه غالب این توده از منتهی الیه جنوبی پارک شرع و تا قسمتهای میانی به طرف شمال پارک را در بر می گیرد و بیش از نیمی از مساحت پارک را می پوشاند . درختان ممرز با تنه های صاف و کم و بیش استوانه ای و قسمت اعظم آنها فاقد انشعاب و پیچیدگی است . طول تنه این درختان تا زیر تاج به ۱۲ متر می رسد . گونه راش از گونه های دیگر بعد از ممرز می باشد که اکثراً با قطرهای زیاد در مجاور دره های کم عمق خصوصاً در حریم دره ای که سرتا سر مرز غربی پارک قرار گرفته ، مشاهده می شود . درختان انجیلی از قسمتهای میانی تا منتهی الهی مرز شمالی پارک ادامه پیدا می کنند . خاک جنگل نیز از نوع قهوه ای جنگلی شسته شده است .
وجود دو دره کم عمق در این جنگل باعث شده است که پوشش گیاهی متنوع تری بوجود آید. گونه های لرگ و توسکا که گونه های آب دوست هستند در حریم این دره ها بیشتر مشاهده می شود و گونه های علفی پامچال و بنفشه نیز در این قسمت به وفور یافت می شود ..

پارک جنگلی امام رضا (ع) کردکوی ...
این پارک در4 کیلومتری جنوب شهر کردکوی درمنطقه جنگلی پلنگ پا ودرمسیر جاده کردکوی به درازنو واقع شده و مساحت آن 54 هکتاروحداقل ارتفاع ازسطح دریا 145 متروحداکثر360 متراست.متوسط میزان بارندگی دریک دوره 18 ساله 6/570 میلی متر، کمترین بارندگی درتیرماه برابربا 3/16 میلی متروبیشترین آن درآذر ماه 4/91 میلی متربوده است. سردترین ماه پارک بادمای 4/6 درجه وگرم ترین ماه آن درتیرومرداد با 8/25 درجه سانتی گراد است متوسط دمای آن 45/16 درجه می باشد. از ویژگی های این پارک وجود رودخانه دایمی به نام پلنگ پا که ازکنارپارک می گذرد، می باشد. دبی رودخانه دربهمن ماه 100 لیتردرثانیه اندازه گیری شده است.
منابع تامین آب پارک ازرودخانه پلنگ پا است که وارد مخزن آب وازآن جا به شبکه آب رسانی می شود، ازدیگر ویژگی های پارک نزدیک بودن به جاده تهران ــ گرگان وشهرکردکوی وبندر ترکمن می باشد که استفده کنند گان پارک نیزساکن این شهرها وروستاهای اطراف آن وزایرین حضرت امام رضا (ع) وعلاقمندان به طبیعت هستند.   
دراین پارک امکانات رفاهی نظیرجاده آسفا لته ،آب لوله کشی ،برق،محل نصب چادر، سرویس بهداشتی ووسایل بازی کودکان ،سویئت ،آلاچیق ومهمانسرای اقامتی ــ پذیرایی جهان نما موجود می باشد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.