جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

پیام ظهر عاشورا - نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

پیام ظهر عاشورا

پیام ظهر عاشورا


یکی از  رمز و رازهای وقایع روز عاشورا نماز اباعبدالله الحسین‌(ع) در میدان جنگ است. وقتی ابوتمامه وقت نماز را یادآوری کرد، امام او را دعا کرد و فرمود خداوند شما را جزء نمازگزاران قرار دهد. از همراهان امام کمتر از سی نفر باقی مانده بودند، امام برای نماز ایستاد. زهیر بن قین و سعید بن عبدالله مقابل امام ایستادند و محافظت از امام را عهده‌دار شدند. چند هزار تیر انداز در مقابل امام به نام اسلام و بنام پیامبر(ص) نوه پیامبر را هنگام نماز تیرباران کردند. زهیر رکعت اول را در برابر تیرها مقاومت کرد،  اما نماز تمام نشده به شهادت رسید.  سعید همچنان مقاومت کرد تا نماز تمام شد. امام  سرش را به زانو گرفت. او از فرصت استفاده کرد،  قبل از شهادت از امام سوال کرد از من راضی هستی؟  رضایت امام را شنید و به توفیق شهادت نائل شد. وقتی امام در معرکه با تعدادکم سپاه،  اولویت را به نماز می‌دهد و نمازش با شهادت دوتن از یارانش به پایان می‌رساند. برای رهرو راه امام  شایسته است ظهر عاشورا به تبعیت از امام و مقتدای خویش نماز را به پا دارد. همانطور که در زیارت حضرت اینگونه بیان می کنیم "اشهد انک قد اقمت الصلوه"

آدرس کوتاه :


گزارش تصویری آرشیو

برخی صاحبان املاک تجاری با بخشش اجاره...
بسیج ابتکار بزرگ امام خمینی (ره) برای...
مردم انقلابی گرگان در پنجم آذر۵۷ به...

اطلاعیه های استان

ورود سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان
ورود سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان
با نفوذ سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان افزایش ابر ،بارش باران و در مناطق سرد سیر بارش برف پیش بینی می شود.
۳۱۵۰ پاسخگوی شکایات کرونایی مردم گلستان
۳۱۵۰ پاسخگوی شکایات کرونایی مردم گلستان
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به‌منظور برقراری ارتباط دو سویه با مردم در زمینه بیماری کرونا شماره تلفن ۳۱۵۰ به دریافت گزارش‌ها و شکایات مردمی هم اختصاص یافت.
جشنواره بین‌المللی
جشنواره بین‌المللی "فرهنگ اقوام ایران زمین" به صورت مجازی در گلستان برگزار می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از برنامه‌ریزی برای برگزاری مجازی جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در استان خبر داد.
مشاهده آرشیو