جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

پیشگیری و درمان - نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

پیشگیری و درمان

پیشگیری و درمان


Loading the player...

دانلود

بیماری ایدز بیماری است که مساله مهم در مورد آن، آمار بیماری مبتلایان نیست، بلکه آنچه در مورد ایدز مهم است این است که حدود 60 درصد افراد مبتلا به این ویروس از وجود عفونت HIV در بدنشان اطلاع ندارند. این وضعیت نه تنها موجب پیشرفت ویروس در بدن و بروز بیماری می شود، بلکه احتمال انتقال این ویروس به اطرافیان از افرادی که با آنان روابط نزدیک جنسی دارند و بخصوص همسرانشان وجود دارد.

HIV یک عفونت ویروسی مزمن است که اگر زود تشخیص داده شود با شروع درمان و رعایت اصول بهداشتی به تدریج میزان عفونت زایی آن کم می شود. افراد مبتلا به این ویروس می توانند بدون ترس از انگ اجتماعی با شروع درمان، به زندگی سالم بپردازند.

هرساله 1 دسامبر مصادف با دهم آذرماه، از سوی سازمان جهانی بهداشت WHO روز جهانی ایدز در نظر گرفته شده است. شعار امسال سازمان بهداشت جهانی بمناسبت این روز " من هم آزمایش می دهم " می باشد. تمرکز روز جهانی ایدز در سال 2018 ، بر روی آزمایش دادن و شناسایی این بیماری است.

آدرس کوتاه :


گزارش تصویری آرشیو

برخی صاحبان املاک تجاری با بخشش اجاره...
بسیج ابتکار بزرگ امام خمینی (ره) برای...
مردم انقلابی گرگان در پنجم آذر۵۷ به...

اطلاعیه های استان

ورود سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان
ورود سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان
با نفوذ سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان افزایش ابر ،بارش باران و در مناطق سرد سیر بارش برف پیش بینی می شود.
۳۱۵۰ پاسخگوی شکایات کرونایی مردم گلستان
۳۱۵۰ پاسخگوی شکایات کرونایی مردم گلستان
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به‌منظور برقراری ارتباط دو سویه با مردم در زمینه بیماری کرونا شماره تلفن ۳۱۵۰ به دریافت گزارش‌ها و شکایات مردمی هم اختصاص یافت.
جشنواره بین‌المللی
جشنواره بین‌المللی "فرهنگ اقوام ایران زمین" به صورت مجازی در گلستان برگزار می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از برنامه‌ریزی برای برگزاری مجازی جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در استان خبر داد.
مشاهده آرشیو