سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

چتر مهر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

چتر مهر

چتر مهر


چتر مهر عنوان برنامه ایست که در صدا و سیمای مرکز گلستان در هفت قسمت 20 دقیقه ای تولید شده است و به خدمات و اقداماتی می پردازد که اداره کل زندان های استان گلستان برای مدجویان انجام می دهد. این خدمات شامل جذب حمایت های مالی از طرف خیرین، اعطاء تسهیلات آموزشی و شغلی، خدمات فرهنگی و آموزشی و مراقبت های بعد از خروج  می باشد.

چه بخواهیم یا نخواهیم،  هستند افرادی که جرم پیشه و روش زندگی آنهاست و  عدم مبادرت ایشان به افعال و رفتارهای مجرمانه یا مصون نگهداری اجتماع از اسیبهای رفتاری آنان جز با تدبیر مجازات های قاطع و بازدارنده ممکن و میسر نیست که زندانی یکی از این مجازاتهاست.

برند و نشان سازمان زندانهای کشور( سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور ) است  که اقدامات تأمینی و تربیتی را تحت لوای شعار راهبردی برگرفته از قرآن این کتاب جان بخش و آسمانی مسلمانان  که ،همانا احیاء یک نفس برابر با احیاء جانهاست؛ مدیریت هدایت و اعمال  میکند.

رسالت سازمان زندانها و بالتبع ادارات کل زندانها در استانهای کشور، نگهداری مجرمان حسب دستور مقامات قضائی و پرداخت به امر اصلاح و تربیت آنان میباشد.نگهداری و پیشگیری زا فرار زندانی در فرایندهای مختلف تأمینی و امنیتی و حفاظتی و حفاظت فیزیکی  تعریف و احصاء شده است.

در محور امور تربیتی نیز برنامه های متنوع خدمات اجتماعی – اصلاحی و تربیتی -حرفه آموزی و مهارتهای اساسی زندگی-سیاست گذاریهای امور اشتغال و حرفه آموزی و … انجام میپذیرد. در مجموع نظام زندانبانی را میتوان مجموعه ای توصیف کرد که کار بیش از ۲۰ وزارت خانه، ارگان و سازمان کشوری را انجام میدهد، برخی از این فعالیتها  در فرایندهای مشترک با سایر سازمانها و وزارت خانه ها قرار دارد که بعنوان تفاهم نامه و توافقنامه های فی مابین دنبال میشود، در مجموع این برنامه ها و انبوه منابع انسانی و تجهیزات و … هدف عالیه ای را دنبال مینمایند که همانا اصلاح فرد مجرم و بازگشت سعادتمندانه وی به آغوش اجتماع است.

قدر مسلم این رسالت با اعتماد جامعه به فرد نادم و دادن فرصت زندگی درست میتواند ماندگاری لازم را در پی داشته و در ارتقاء امنیت و سلامت رفتاری جامعه نیز مفید واقع شود.

Loading the player...
سال تولید: آذر 97
عوامل تولید:

تهیه کننده و کارگردان: عبدالعلی شهرکی

تصویربرداران: رضا صمدلویی، حسین علی افخمی     

گوینده متن: آتیه بیگم طیار

دستیار تهیه: حسین قره قاش

نویسنده: ایوب کلادوز

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.