سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

کارآفرین بسیجی گنبدی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محتوای تولیدات ویژه

کارآفرین بسیجی گنبدی

کارآفرین بسیجی گنبدی


کارآفرین بسیجی گنبدی «ما می‌توانیم» را به مدیران آموخت.
تمرکز و توجه به حوزه اقتصاد و مشکلات آن از تاکیدات مقام معظم رهبری در طی چندین سال اخیر بوده و این موضوع در بیانیه گام دوم انقلاب در راستای رفع مشکلات اقتصادی مردم مورد تاکید فراوان بوده است.
از طرف دیگر بسیج و بسیجیان از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در راستای فرمایشات رهبر کبیر انقلاب و سپس مقام معظم رهبری فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف داشته و همواره در حوادث و بلایای طبیعی، هشت سال دفاع مقدس، بازسازی شهرهای آسیب‌دیده از جنگ تحمیلی، تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن و دیگر مشکلات در کنار مردم بوده و در راستای پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری به مردم کمک کردند.
بسیجیان در حال حاضر هم با توجه به مشکلات موجود جامعه به ویژه مشکلات اقتصادی با اشتغالزایی و تولید داخلی سهم بسزایی در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید ایفا کردند.

* جوان بسیجی گنبدی اقتصاد مقاومتی و جهش تولید را در اراضی کم‌بازده بخش مرزی محقق کرد
«امین میرشاهی» جوان انقلابی و بسیجی گنبدی با سعی و تلاش خود و  با تحقیقات علمی و فعالیت‌های تولیدی در حوزه باغداری، کشاورزی، دامداری، صنعت نوغانداری ضمن اشتغالزایی جوانان توانسته در راستای تولید داخلی و جهش تولید به فرمایشات مقام معظم انقلاب جامه عمل بپوشاند.
 استان گلستان در حوزه‌های مختلف کشاورزی، دامداری، باغداری و صنایع تبدیلی دارای ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه زیادی بوده که اگر این ظرفیت‌ها تبدیل به فعل شود می‌تواند ضمن اشتغالزایی و ایجاد ارزش‌افزوده برای استان در توسعه و پیشرفت آن نیز موثر باشد.
در کنار ظرفیت‌های بسیار خوب استان اراضی شمال استان واقع در بخش مرزی گنبدکاووس مرسوم به بخش هفت از شرایط خوبی برای کشت و کار برخوردار نبوده و بیشتر کشت در این اراضی به صورت دیم است.

* احداث باغ زیتون یکپارچه به وسعت ۷۰۰ هکتار/ بزرگترین باغ یکپارچه کشور و خاورمیانه و تولید زیتون روغنی و کنسروی با کیفیت بالاتر از زیتون طارم

میرشاهی درباره تبدیل اراضی کم‌بازده بخش هفت شهرستان گنبدکاووس به اراضی پربازده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان اظهار کرد: برای تبدیل اراضی نامرغوب و کم‌بازده بخش مرزی گنبدکاووس از سال ۱۳۸۱ با تحقیقات علمی و کارشناسی اقدام به احداث باغ زیتون یکپارچه به وسعت ۷۰۰ هکتار در بخش هفت این منطقه کرده که امروزه این باغ به عنوان بزرگترین باغ یکپارچه کشور و خاورمیانه شناخته شده و سالانه پنج تن تا ۱۰ تن زیتون در هکتار از ارقام روغنی و کنسروی در آن تولید می‌شود.
 
وی تصریح کرد: زیتون طارم استان گیلان جزو قطب تولید زیتون کشور بوده اما با توجه به عاری بودن زیتون منطقه شمال گنبدکاووس از افت و بیماری‌ها رغبت خریداران اقصی نقاط کشور به این زیتون بیشتر از زیتون طارم است.
میرشاهی گفت: در حال حاضر در زمان برداشت زیتون در این باغ یکپارچه ۷۰۰ هکتاری که در منطقه بخش هفت واقع در «چپر قویمه» گنبدکاووس واقع شده حدود ۹۰ هزار نفر روز که اکثر آنها مددجویان تحت پوشش کمیته امداد هستند، اشتغالزایی می‌شوند.

* آغاز بکار طرح پرورش گوسفند ۳ هزار راسی مرکز آمیخته‌گری نژادها به عنوان بزرگترین مرکز آمیخته‌گری نژادهای گوشتی و شیری کشور
وی پرورش نژادهای اصیل گوسفند را از دیگر فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در بخش مرزی گنبدکاووس برشمرد و خاطرنشان کرد: طرح پرورش گوسفند ۳ هزار راسی نیز در این منطقه با تحقیقات کارشناسی فنی و علمی آغاز شده و در این طرح اصلاح نژاد دالاق، افشاری و رومانوف در حال پرورش و زایش است به‌طوریکه این طرح به صورت مرکز آمیخته‌گری نژادها به عنوان بزرگترین مرکز آمیخته‌گری نژادهای گوشتی و شیری کشور محسوب می‌شود.

میرشاهی با اشاره به زراعت دیم در اراضی بخش مرزی و شمالی شهرستان گنبدکاووس بیان داشت: با توجه به کمبود آب در اراضی منطقه شمال گنبدکاووس موسوم به بخش هفت و بخش مرزی از دیرباز اراضی این منطقه به صورت دیم کشت شده و میزان تولید محصول آن در کشاورزی به ویژه گندم و جو بسیار ناچیز بوده و به ۵۰۰ کیلوگرم در هکتار می‌رسد.

* افزایش بهره‌وری و استفاده حداکثری از اراضی بخش مرکزی و شمالی گنبدکاووس و افزایش از هکتار ۵۰۰ کیلوگرم به۵/۵ تن در هکتار
وی ادامه داد: بیشتر این اراضی به صورت دو محصول کشت شده و بعد از کشت اول که معمولا همان گندم است به طور معمول هندوانه آجیلی و کنجد کشت می‌شود که برای افزایش بهره‌وری و استفاده حداکثری از این اراضی در کشت محصولات و در نهایت افزایش تولید از دو سال گذشته تاکنون ۶۰۰ هکتار از اراضی بخش مرکزی و شمالی گنبدکاووس را به سیستم نوین آبیاری «لینیر و لینیر چرخشی» تجهیز کردیم به طوریکه تولید محصول گندم در این اراضی از ۵۰۰ کیلوگرم در هکتار به حدود ۵/۵ تن در هکتار رسیده که در کل استان گلستان این افزایش تولید بی‌نظیر است.


۶۰۰ هکتار از اراضی بخش مرکزی و شمالی گنبدکاووس را به سیستم نوین آبیاری «لینیر و لینیر چرخشی» تجهیز کردیم

میرشاهی با اشاره به فعالیت‌های دانش‌بنیان در بررسی ارقام مرغوب و سازگار گندم در این اراضی ابراز کرد: با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی شهرستان گنبدکاووس، دانشجویان دانشگاه گنبدکاووس و شرکت توسعه کشاورزی میثاق پایدار ۱۳ ارقام گندم در مجموعه طرح تولید گندم مرغوب و پربازده مورد بررسی و تحقیقات علمی شرکت دانش‌بنیان قرار گرفت که از این تعداد ارقام بررسی شده هفت نوع ارقام گندم سازگار و مرغوب احصا شده که این بررسی علمی کار بسیار بزرگی برای اراضی منطقه شمال شهرستان گنبدکاووس است.


بزرگترین پروژه انتقال آب به وسعت ۳۰ کیلومتر از رودخانه گرگانرود تا مزرعه «چپرقویمه»
وی ادامه داد: در کنار این فعالیت‌ها برای افزایش بهره‌وری خاک و همچنین افزایش تولید محصولات کشاورزان در این اراضی بزرگترین پروژه انتقال آب به وسعت ۳۰ کیلومتر از رودخانه گرگانرود تا مزرعه «چپرقویمه» پمپاژ و منتقل شد تا کمبود آب اراضی این بخش مرتفع شود.
میرشاهی ادامه داد: برای رصد میزان بارندگی و رطوبت خاک و کمک به کشاورزان مظلوم این منطقه مجموعه هواشناسی «سینوپیتک» را احداث و فعال کرده تا بتوانیم هرگونه تغییر شرایط جوی را رصد کرده و قبل از وقوع هر اتفاق آن را به کشاورزان اطلاع دهیم.


* احداث زنجیره کامل صنعت نوغانداری در حوزه شهرستان آق‌قلا/ تلاش داریم در سال‌های آتی حدود ۴۰ درصد تولید ابریشم کشور توسط این مجموعه و کمیته امداد تامین کنیم
وی از احداث زنجیره کامل صنعت نوغانداری در حوزه شهرستان آق‌قلا خبر داد و افزود: با همکاری کمیته امداد کشور و استان گلستان و در راستای توسعه صنعت نوغانداری، زنجیره تولید ابریشم در سه فاز از سال گذشته آغاز شده و انشاالله تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.
میرشاهی بیان کرد: در این زنجیره تلاش است تا به صنعت فرش کشور کمک شایانی شده و بتوانیم در سال‌های آتی حدود ۴۰ درصد تولید ابریشم کشور توسط این مجموعه و کمیته امداد تامین کنیم.
مدیر جوان بسیجی با اشاره به ظرفیت‌های خوب نوغانداری در استان گلستان خاطرنشان کرد: از دیرباز پرورش کرم ابریشم و نوغانداری در استان گلستان به ویژه شرق گلستان مرسوم بوده و امروزه به دلیل کمبود مواد اولیه آن که همان برگ توت برای تغذیه کرم ابریشم است این صنعت در حال فراموشی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: برای احیا و توسعه صنعت نوغانداری و صنایع تبدیلی مرتبط با آن ۵۰ هکتار از اراضی حوزه شهرستان آق‌قلا برای ایجاد مجموعه زنجیره تولید کرم‌ابریشم و در نهایت نخ ابریشم در نظر گرفته شده و در سال گذشته در فاز نخست آن سه هکتار از این اراضی به کشت نهال توت اختصاص یافته است.
میرشاهی با اشاره به عدم وجود صنایع تبدیلی در این صنعت و خام‌فروشی پیله‌تر به استان‌های دیگر گفت: به دلیل عدم وجود صنایع تبدیلی این صنعت اکثر نوغانداران محصول پیله‌تر خود را به صورت خام به استان‌های دیگر فروخته و این محصول در این استان‌ها توسط صنایع تبدیلی به محصولات دیگر تبدیل و با ارزش‌افزوده بیشتر دوباره به استان گلستان به‌فروش می‌رسد.
 
این کارآفرین ادامه داد: در این مجموعه ۵۰ هکتاری قرار است توتستان احداث شده و در فازهای بعدی واحد تولیدی پیله ابریشم، کارگاه تجهیز و همچنین مرکز تحقیقات برای تولید پیله‌های رنگی با توجه به نیاز روز و مرکز نخ‌ریسی صنعتی احداث و فعال شود که در آینده بزرگترین مجموعه مرکز نوغانداری کشور خواهد بود.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و همچنین شعار امسال مبنی بر «جهش تولید» بیان کرد: همه مدیران و جوانان انقلابی باید فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و در حد توان و بنا به مسوولیتی که دارند به این فرمایشات به ویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید جامه عمل بپوشانند.
* متاسفانه در بسیاری از لایه‌های مدیریتی به ویژه مدیریت دولتی به واسطه نگاه سیاسی و جناحی اعتماد به جوانان کمرنگ شده است
میرشاهی مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب جوانان را در گام دوم انقلاب پرچمدار نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: متاسفانه در بسیاری از لایه‌های مدیریتی به ویژه مدیریت دولتی به واسطه نگاه سیاسی و جناحی اعتماد به جوانان کمرنگ شده اما در این شرکت اعتماد به جوانان در اولویت است.

* باید سرمایه‌گذاران به کمک دولت و مردم وارد میدان شده و با تمام توان خود در مسیر جهش تولید و اقتصاد مقاومتی گام‌های استوار و ثابتی بردارند

مدیر جوان بسیجی بزرگترین چالش و معضل جامعه امروز ایران اسلامی را نوسانات قیمت برشمرد و ادامه داد: در حال حاضر نوسانات قیمت بزرگترین مشکل جامعه ما بوده که در قدرت خرید مصرف‌کننده تاثیرگذار است و در این شرایط که دشمنان هجمه‌های مختلفی را وارد کرده و سعی در شکست اقتصاد کشور دارند باید سرمایه‌گذاران به کمک دولت و مردم وارد میدان شده و با تمام توان خود در مسیر جهش تولید و اقتصاد مقاومتی گام‌های استوار و ثابتی بردارند.
وی با اشاره به حمایت و همکاری برخی از مدیران دولتی در راستای تحقق شعار سال مبنی بر «جهش تولید» و همچنین اقتصاد مقاومتی بیان کرد: خوشحال هستیم که برخی از مدیران دولتی مانند استاندار گلستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان، فرماندار شهرستان گنبدکاووس، مدیرکل جهاد کشاورزی استان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس، مدیرکل کمیته امداد گلستان و دیگر عزیزان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه تولید و اشتغالزایی مجموعه ما را حمایت کرده و نهایت همکاری را داشته که این امر سبب ایجاد انگیزه و امید در مدیران جوان خواهد شد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویدئوی طنز
آیران قایران" (آیران به معنای ماست و...
مسابقه‌ی عکاسی کمدی حیات‌ وحش که هرساله...
سومین سرطان شایع در خانم‌ها در ایران و...
میل و هوس شدید به شیرینی جات می تواند به...
طناب زدن خانم‌ها چگونه باید باشد تا ضرر...
۶ نوع محتوا که هرگز نباید در شبکه‌های...
گزارش تصویری
موشن گرافی
موشن گرافی
یکی از علل اصلی که کودکان عرق می‌کنند...
پخت شیرینی “پیشمه” در بین ترکمن‌ها رواج...
زیبایی حیاط خانه‌ای روستایی در گرگان با...
گزارش تصویری
هوشیاری راننده و سد کردن مسیر با خودرو،...
اینفوگرافی
مصرف غذای وعده های اصلی در سحری ،کمک به...

پربازدیدترین های ماه اخیر

نظرسنجی مخاطبین

مخاطب گرامی نظر شما در مورد برنامه های صدای مرکز چیست؟

آثار گرافیکی و تولیدات ویژه

میلاد امام رضا علیه السلام
میلاد امام رضا علیه السلام
نوای دلنشین السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا با حضور خادمین حرم مطهر رضوی در استان گلستان طنین‌انداز شد.
به دست آقا میسپره
به دست آقا میسپره
ویدئو+عکس
امام الرئوف
امام الرئوف
ویدئو
چمران، سمبل مقاومت از بیروت تا دهلاویه
چمران، سمبل مقاومت از بیروت تا دهلاویه
چمران در آمریکا، با همکاری بعضی از دوستانش، برای نخستین بار انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا را پایه ریزی کرد
امام خمینی (ره): مثل چمران بمیرید
امام خمینی (ره): مثل چمران بمیرید
امام خمینی (ره): شما‌ها چند سال دیگر نیستید در این عالم، چمران هم نیست؛ چمران با عزت و عظمت و با تعهد به اسلام جان خودش را فدا کرد و ... مثل چمران بمیرید!
نماهنگ دست تو بده بمن
نماهنگ دست تو بده بمن
ویدئو
تصاویر کادر درمان گلستان پای صندوق سیار انتخابات
تصاویر کادر درمان گلستان پای صندوق سیار انتخابات
کادر درمان بیمارستان پنج آذر گرگان با مشارکت گسترده رأی خود را در صندوق سیار حوزه سلامت انداختند.
استوری های پویش مرد میدان
استوری های پویش مرد میدان
پوستر
نتایج انتخابات شورای اسلامی گرگان و سایر شهرهای گلستان
نتایج انتخابات شورای اسلامی گرگان و سایر شهرهای گلستان
نتایج انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان گلستان اعلام شد.
نخستین نتایج انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد/ رئیسی پیشتاز و تبریک دیگر نامزدها
نخستین نتایج انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد/ رئیسی پیشتاز و تبریک دیگر نامزدها
جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور؛ نخستین نتایج انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تا این لحظه را اعلام کرد.
ساعات پایانی رای گیری؛ حضور گسترده مردم گلستان در شعب اخذ رای
ساعات پایانی رای گیری؛ حضور گسترده مردم گلستان در شعب اخذ رای
در ساعات پایانی رای گیری، حضور گسترده مردم گلستان در شعب اخذ رای همچنان ادامه دارد.
مردم میدان
مردم میدان
عکس
پوستر
تصاویر داستانی مربوط به خاطره ای از سردار حمید نظری درباره رزمندگانی که قصد شرکت در انتخابات داشتند اما شناسنامه همراهشان نبود...
تجلی حضور
تجلی حضور
ویدئو