سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

گلستان وحدت - نمایش محتوای صدا

 

 

گلستان وحدت

گلستان وحدت


بمناسبت گرامیداشت هفته وحدت ویژه برنامه گلستان وحدت از صدای مرکز گلستان هر روز ساعت 15 الی 16 پخش می گردد.این برنامه به صورت زنده است و به موضوع وحدت اقوام در بین قومیت های مختلف استان گلستان می پردازد.

زندگی آرام فارس، ترکمن، بلوچ، مازندرانی، سیستانی، کرد، خراسانی، شاهرودی و قزاق ها با مذاهب مختلف اسلام و غیره در کنار هم در استان گلستان باعث شده تا امروز به برکت انقلاب اسلامی این استان به رنگین کمانی از اقوام و مذاهب تبدیل شده و مناسبت های مختلف ملی و اسلامی با حضور فعالانه اقوام مختلف برگزار گردد.
نماد همبستگی اقوام ساکن در استان گلستان را می توان در استقبال و برگزاری جشن های باشکوه هفته وحدت مشاهده کرد که در جای جای این خطه از مناطق سنی و شیعه به فراخور آداب و رسوم خود این جشن ها را برگزار می کنند.
حضور اهل تشیع و تسنن گلستان در برگزاری جشن ها به ویژه مولودی خوانی میلاد رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) به حدی پرشور است که تمایز بین شرکت کنندگان از لحاظ قومیتی و مذهبی سخت می شود.
هفته وحدت یادگار بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی بوده و از 12 ربیع الاول سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) به روایت اهل سنت تا 17 ربیع الاول سالروز میلاد خاتم پیامبران حضرت محمد (ص) است.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : طالبی،کاویانی

نویسنده : طالبی

گوینده : علاقمند،سرایداری،عاشور

گزارشگر :خاندوزی،احمدی،اسدی،رسول آبادی،پیشکار

صدابردار : میرفندرسکی، بسطامی،کریمی

تاریخ تولید: آذر 95
آدرس کوتاه :