جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

یار مهربان - نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

یار مهربان

یار مهربان


کتاب بهترین دوست انسان و غذای روح بشر است و ارزش و جایگاه آن تا آنجا است که دين مبين اسلام و کلام‌­الله مجيد برای مطالعه و کتابخوانی و کسب علم، ارزش و اعتبار خاصی قائل شده است.

دوستی و همنشینی با این دوست خوب، موجب رشد و تعالی فکری و اجتماعی انسان­ها می شود و هرکه با آن همراه باشد همواره از بار علمی بالاتری برخوردار خواهد شد. اهمیت و جایگاه مطاله و کتابخوانی و بهره مندی از کتاب در اسلام جایگاهی بس رفیع دارد، تا آنجایی که معجزه پیامبر بزرگ اسلام (صلی الله علیه و آله) از نوع کتاب است و در نخستین آیات نازل شده در این کتاب بزرگ الهی، به خواندن و الفاظی همچون کتاب، قلم و علم امر شده است.

در آیات قرآن و روايات اسلامی، برکتاب و کتابخوانی وسيله‌ای برای حفظ و سازماندهی و انتقال ذخاير فرهنگی و علمی به نسل‌های آينده تاکید شده است.

در جامعه متمدن و پیشرفته امروزی هم بهره مندی از مطالعه و کتابخوانی امری لازم و ضروری است، تا آنجا که در مقابل علوم نو و تازه ای که هر روزه در دنیا متولد می شود غفلت کردن از کتاب و کتابخوانی دیواری بین انسان و علم روز ایجاد خواهد کرد.

به مناسبت روز کتاب، کتابدار و کتابخوانی ویژه برنامه ای با عنوان یار مهربان در واحد صدای مرکز گلستان تهیه و تولید شده است که روز جمعه ساعت 15:00 به مدت 20 دقیقه تقدیم مخاطبان رادیو خواهد شد.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه كننده و نویسنده: رابعه اخلومدی

گوینده: مریم یگانه

صدابردار: اعظم ابراهیمی

گزارشگر: مینا رهروان

تاریخ تولید: آبان 98
آدرس کوتاه :


گزارش تصویری آرشیو

برخی صاحبان املاک تجاری با بخشش اجاره...
بسیج ابتکار بزرگ امام خمینی (ره) برای...
مردم انقلابی گرگان در پنجم آذر۵۷ به...

اطلاعیه های استان

ورود سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان
ورود سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان
با نفوذ سامانه سرد و بارشی از فردا بعد از ظهر به گلستان افزایش ابر ،بارش باران و در مناطق سرد سیر بارش برف پیش بینی می شود.
۳۱۵۰ پاسخگوی شکایات کرونایی مردم گلستان
۳۱۵۰ پاسخگوی شکایات کرونایی مردم گلستان
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به‌منظور برقراری ارتباط دو سویه با مردم در زمینه بیماری کرونا شماره تلفن ۳۱۵۰ به دریافت گزارش‌ها و شکایات مردمی هم اختصاص یافت.
جشنواره بین‌المللی
جشنواره بین‌المللی "فرهنگ اقوام ایران زمین" به صورت مجازی در گلستان برگزار می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از برنامه‌ریزی برای برگزاری مجازی جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در استان خبر داد.
مشاهده آرشیو