سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

یک هزار قطعه اراضی مسکونی روستاهای مرزی گنبدکاووس سنددار می شود - نمایش محتوای صدا

 

 

یک هزار قطعه اراضی مسکونی روستاهای مرزی گنبدکاووس سنددار می شود

یک هزار قطعه اراضی مسکونی روستاهای مرزی گنبدکاووس سنددار می شود


یک هزار قطعه اراضی مسکونی روستاهای مرزی گنبدکاووس سنددار می شود

یک هزار قطعه اراضی مسکونی روستاهای مرزی گنبدکاووس سنددار می شود

ولی الله رضایی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح برای نخستین بار در استان گلستان با همکاری سه نهاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره ثبت اسناد و املاک و بنیاد علوی انجام می شود.
وی گفت: در مرحله اول اجرای این طرح یک هزار قطعه از اراضی مسکونی روستاهای شوردگش، هوتن، کلیجه، خیرخواجه سفلی، قره ماخر، نارلی داغ، اوخی تپه، دماغ و تنگلی بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس توسط بنیاد مسکن نقشه برداری و در اختیار بنیاد علوی برای بررسی و تایید نهایی قرار داده شده است.
رضایی اضافه کرد: درصورت تایید بنیاد علوی، عملیات صدور سند مالکیت برای این تعداد زمین مسکونی که به طور میانگین هر قطعه 300 متر مربع وسعت دارد، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک گنبدکاووس آغاز می شود.
وی تصریح کرد: برای صدور سند مالکیت برای اهالی روستاهای مذکور، نیازی به مراجعه حضوری فرد نیست ضمن اینکه هزینه صدور سند برای هر فرد نیز تنها دو میلیون ریال است که معادل یک دهم قیمت تمام شده آن می باشد.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شعبه گنبدکاووس، ایجاد ارزش افزوده برای اراضی مسکونی روستاییان، یکپارچه شدن نقشه اراضی و کاهش اختلافات ملکی را از مهمترین مزایای صدور سند برای واحدهای مسکونی روستاهای مناطق مرزی گنبدکاووس برشمرد.
بخش مرزی داشلی برون شهرستان 360 هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان با یک نقطه شهری و 30 روستا بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 حدود 26 هزار نفر جمعیت دارد.
صدور سند مالکیت برای اراضی مسکونی روستاهای مناطق محروم کشور از برنامه های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است و این اراضی را که متعلق به بنیاد علوی است به صورت رایگان در اختیار روستاییان قرار می دهد.
آیین واگذاری رایگان اسناد مالکیت اراضی مسکونی روستاهای بخش مرزی و محروم داشلی برون گنبدکاووس، مهرماه پارسال با حضور محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور در شهر اینچه برون مرکز این بخش برگزار شد و در آن واگذاری 2500 فقره سند مالکیت به روستاییان این بخش اعلام شد.

آدرس کوتاه :