سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

۱۶ ایستگاه مطالعه در استان گلستان دایر شد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

۱۶ ایستگاه مطالعه در استان گلستان دایر شد

۱۶ ایستگاه مطالعه در استان گلستان دایر شد


۱۶ ایستگاه مطالعه در استان گلستان دایر شد

۱۶ ایستگاه مطالعه در استان گلستان دایر شد

رضا قوانلو  در نشست خبری در  اظهار داشت: احتمال می‌رود که امسال رویکرد ایستگاه‌های کتاب تغییر یابد و بخشی از آن به صورت کارت‌های ویژه که به نوعی راهنمایی نوع کتاب و بخش دیگر به صورت تخلیص برگزار شود.

وی ادامه داد از ابتدای سال 95 تاکنون  14 نشست کتابخوان به صورت نشست استانی در سطح شهرستان‌ها برگزار شده و با توجه به اینکه سعی داریم در هر کتابخانه عمومی نشست مستقل کتابخوان را داشته باشیم، توانستیم 31 نشست را برگزار کنیم.

قوانلو تصریح کرد: تنها در سال گذشته از نیم درصد شهرداری‌ها یک میلیارد و 100 میلیون تومان مشارکت شهرداری گرگان بوده و در سال 93، 6 میلیارد و 389 میلیون و 10 هزار ، در سال  94 واریزی و مابه تفاوت 12 میلیارد و 754 میلیون 460 هزار ریال و از ابتدای سال 95 تاکنون 110 میلیون تومان مشارکت شهرداری‌های سراسر استان بوده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان اظهار کرد: در سال 93 حدود 18 کتابخانه روستایی تاسیس کردیم و در سال 94 نیز در روستاهای صفی‌آباد مینودشت، توران ترک، سعدآباد و تاتاراولیا رامیان کتابخانه روستایی دایر کردیم.

وی با اشاره به موضوع آموزش اظهار داشت: در سال 94 تعداد 44 نفر و به ازای هر نفر 30ساعت و همچنین  52 از مدیران به ازای هر نفر 40 ساعت آموزش‌های لازم انجام شد.

قوانلو در موضوع اقدامات عمرانی تصریح کرد: در سال گذشته و 3 ماهه سال 95 حدود 97 میلیون تومان تعمیرات و 420 میلیون تومان تجهیزات کتابخانه‌ها هزینه شدند.

وی درباره کتابخانه امام صادق (ع ) مصلی گنبدکاووس گفت: 4 کتابخانه عمومی در شهرستان وجود دارد که 2 کتابخانه آن به نام‌های شهید مطهری مسجد قائمیه و امام صادق(ع) از شهریور ماه سال گذشته تعطیل شده است.

وی در این باره ادامه داد: علت تعطیلی کتابخانه امام صادق(ع) مصلی گنبدکاووس تعریض درمانگاه مصلی بوده که قرار بود در 2 یا 3 ماه آینده بازگشایی شود که متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

قوانلو تصریح کرد: قرار است فضایی حدود 300 متر مربع در یکی از ضلع‌های مصلی در تفاهمنامه 15 ساله به کتابخانه عمومی واگذار تا کتابخانه آن را تجهیز کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی موافقت خود را برای تامین اعتبار آن اعلام کرده است.

وی اعتبار این کتابخانه را برای راه‌اندازی داخلی و تجهیزات آن عنوان کرد و گفت مخالفت هیئت امنای مسجد قائمیه و علت بسته شدن آن مسیر مشترک کتابخانه با مسجد است و قرار است از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) یا بنیاد برکت ساختمانی برای راه‌اندازی کتابخانه به کتابخانه عمومی شهرستان اهدا شود.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.