حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

عید غدیر

 

 

صدای غدیر

برنامه هوای عاشقی به مناسبت عید خم در روز سه شنبه در ساعت 19 تقدیم مخاطبان گلستانی خواهد شد.ترانه های شاد ، گزارش مردمی و آشنایی با آداب و رسوم مردم گلستان و دید و بازدید گرگانیها از بخش های مختلف این برنامه بود.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : حمید کاویانی

نویسنده: فاطمه صمیمی

صدابردار: اعظم ابراهیمی

گوینده: فاطمه صمیمی

تهیه کننده : حمید کاویانی

نویسنده: فاطمه صمیمی

صدابردار: اعظم ابراهیمی

گوینده: فاطمه صمیمی

تاریخ تولید: شهریور 95

آداب و رسوم عید غدیر

ارزش عيد غدير بر كسى پوشيده نيست. مردم استان گلستان اين روز را بسيار گرامى داشته و به صورت انفرادى و دسته جمعى به ديدن سادات در منزل آنها  مى‏روندو بعد پذیرایی با شیرینی و میوه و آجیل سادات هم  به مهمان سکه تبرکی هدیه می دهند.مجالس پذيرايى عمومى نيز در سال‏هاى اخير رايج شده است. بدين گونه كه سادات در مسجد يا حسينيه يا تكيه‏اى مى‏نشينند و مردم به ديدن آنها مى‏روند و نيز جشن‏هاى عمومى در اين اماكن برگزار مى‏شود.

 

نوای غدیر

Loading the player...


موسیقی غدیر

ترانه مولا علی از چنگیز حبیبیان

ترانه محلی از علی رستمی
عیدی غدیر خم

در سطح استان نزدیک به 2 هزارو 500 عروس تحت پوشش کمیته امداد هستند که در نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند و بخشی هم تا پایان سال اضافه خواهد شد .مدیرکل کمیته امداد گلستان گفت: از برنامه های ما، فعال کردن ستادهای جهیزیه در شهرستانهاست و ارتباط با شبکه های مردمی و موسسات خیریه که در حوزه ازدواج کار می کنند.مدیرکل کمیته امداد گلستان در بیان برنامه های آتی کمیته امداد هم گفت: یکی از برنامه هایی است که پیش بینی کرده ایم این است که به مناسبت عید غدیر، اگر مردم عزیزمان همت کنند، با فراهم ساختن جهیزیه، شرایط ازدواج بیش ازیک 100 نفر از دختران ما که پدر و مادر ندارند و تعدادی هم از دختران سادات مان را در ایام عید غدیر فراهم سازیم.

سیمای غدیر

 نگین خاتم به تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی مجتبی محمدی،با آیتم های متناسب با این ایام عید سعید قربان و غدیر در فضایی شاد و مفرح تهیه و تولید می شود.نگین خاتم با حضور کارشناسان برجسته حوزوی ضمن مروری بر حدیث غدیر، طرح مسئله جانشینی قبل از غدیر و حجه الوداع، گزارش مردمی، موسیقی زنده نمایش طنز با اجرای علیرضا گالش و ... تقدیم بینندگان می شود.با اجرای محمد علی کرد مصطفی،  دستیار تهیه آن را یزدان خاندوز، تصویربرداری حمید اسماعیل پور و گزارشگری محمد قربانی و علیرضا گالش از اول مهرماه ساعت 21:20 به مدت 10 شب از شبکه گلستان پخش می شود.

برنامه های استان در عید غدیر

برنامه های دهه ولایت

امسال برنامه‌های دهه ولایت در 28 بقعه متبرکه استان اجرایی خواهد شد ، تجلیل از سادات گران‌قدر، تکریم از خادمان و هیئت امنای امامزادگان، قرائت میثاق‌نامه غدیر که یک متن واحد به منظور تجدید میثاق با ولایت است و ... از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اجرا در دهه ولایت است. جشن‌های دهه ولایت هر سال با عنوان «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در بقاع امامزادگان استان گلستان برگزار می‌شود، امسال آستان 28 امامزاده استان میزبان زائران استان در قالب جشن‌های «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» است و یک روز قبل از عید قربان و از روز عرفه اجرای برنامه‌های دهه ولایت در استان اجرایی می شود.