اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | یک‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۶

نمایش محتوای خبر 2

 

 

اخبار سایت

سیمای گلستان پیشگام درخصوص برنامه سازی در ورزش بانوان

ورزش بانوان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیما، به بهانه ششمین سالگرد تولید این برنامه گفتگویی با شیما ابن قاسم، نخستین مجری و طراح برنامه اختصاصی ورزش بانوان در بین مراکز استان ها  انجام دادیم.

ابن قاسم در خصوص این برنامه گفت: از آنجاییکه من خودم خیلی به ورزش علاقه مندم و با توجه به اینکه ظرفیت های بالقوه ی زیادی در ورزش بانوان در استان گلستان وجود دارد، به این نتیجه رسیدم که جای چنین برنامه ای در سیمای گلستان خالیست.

وی تصریح کرد:برنامه ای که می تواند محمل خوبی برای انعکاس دستاوردها، نقطه نظرات و مشکلات بانوان ورزشکار گلستانی باشد به این ترتیب طرح اولیه ویژه برنامه ورزش بانوان در ابتدای سال 1390 به شورای طرح و برنامه مرکز  ارایه شد و پس از بررسی و کش و قوس های فراوان در نهایت تصمیم بر آن شد که بخشی از برنامه ورزشی اون سال یعنی ورزش 5 به بانوان اختصاص یابد.

ابن قاسم تصریح کرد:اولین برنامه ما فقط پنج دقیقه و شامل یک ارتباط تلفنی با کارشناس خانم و در خصوص اهمیت ورزش بانوان بودو با توجه به وجود برخی محدودیت و بعضی مخالفت ها برای ادامه ی کار، ما منتظر بازخوردها بعد از پخش اولین برنامه بودیم که خدا رو شکر نه تنها مخالفتی در پی نداشت بلکه در ادامه توانستیم گزارش را هم به برنامه اضافه کنیم.

طراح برنامه ورزش بانوان گلستان تاکید کرد:روند روبه رشد و ارتقای برنامه ورزش بانوان در واقع مرهون ظرفیت های کم نظیر بانوان ورزشکار استان بوده که در یک بررسی اجمالی نشان دهنده تلاش خستگی ناپذیر و مدال آوری قابل توجه بانوان ورزشکاراستان است بدانید علیرغم همه ی محدودیت ها بانوان ورزشکار گلستانی کارنامه ی قابل قبولی در کسب مدال، حضور در تیم های ملی و شرکت در لیگ های برتر و کسب عناوین قهرمانی دارند.

ابن قاسم افزود :حضور بانوان استان در برخی رشته ها مانند کبدی، راگبی، فوتبال، والیبال، بسکتبال، کاراته، تنیس روی میز و ... ، با عنوان سرمربی، مربی و داور حاکی از نقش موثر بانوان گلستانی در ورزش کشور است اینگونه بود که ضرورت استقلال بخش ورزش بانوان بیش از پیش احساس شد بنابراین در سال های بعدی با طراحی دکور مستقل و دعوت از مسولین، کارشناسان و بازیکنان ساختار برنامه تنوع بیشتری یافت.

وی تاکید کرد: به این ترتیب سیمای گلستان فضای مناسبی را برای طرح درخواست ها و پاسخگویی مسولین ورزش استان فراهم آورد.

هم اکنون که در آستانه پخش دویستمین برنامه ی ورزش بانوان قرار داریم، این برنامه جایگاه مناسب خود را در بین مخاطبان و به ویژه جامعه ورزشی استان یافته و می توان ادعا کرد نقش موثری در ترویج ورزش همگانی و قهرمانی دارد.

ابن قاسم گفت :نکته ای که نباید در این بین مغفول بماند نقش موثر حمایت، هدایت و نظارت مسولان سیمای گلستان بویژه مدیران کل صدا و سیمای استان و همچنین سعه صدر و پاسخگویی مدیران ورزش استان در به ثمر رسیدن برنامه و ادامه ی این مسیر بوده است.

 قابل ذکراست،هم اکنون ورزش بانوان چهارشنبه شب ها ساعت 23:20 از سیمای گلستان پخش می شود. 


گزارش تصویری آرشیو

اجتماع باشکوه تاسوعای حسینی با حضور مردم...
مردم شهر گرگان همچون سراسر کشور در در...
مراسم رونمایی از نرم افزار سر به راه در...

اطلاعیه های استان

اطلاعیه هواشناسی
اطلاعیه ویژه تاسوعا و عاشورا
اطلاعیه هواشناسی
اخطاریه جوی 14 مرداد 96
اطلاعیه شماره 20 هواشناسی
اخطاریه جوی 14 مرداد 96
احتمال آتش گرفتن جنگل‌های شمال کشور
آتش سوزی
احتمال آتش گرفتن جنگل‌های شمال کشور
سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه شماره 37 خود از احتمال خطر آتش‌سوزی در جنگلهای مناطق شمالی کشور طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری خبر داد. با توجه به جنوبی شدن جریانات در سطوح زیرین جو و افزایش نسبی دما و کاهش رطوبت از دوشنبه تا...
مشاهده آرشیو